r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wine 1.2 RC7 i zapowiedź wersji stabilnej

Strona główna Aktualności

Ukazała się siódma wersja Release Candidate programu Wine 1.2. Jest to zapewne ostatni RC przed ukazaniem się wersji stabilnej aplikacji.

W najnowszym Wine poprawiono wykryte wcześniej błędy, pojawiły się również zmiany w wersjach językowych programu. Większość poprawek związanych jest z grami komputerowymi, do których uruchamiania w Linuksie często używany jest Wine. Wyeliminowano błędy z obsługi takich gier jak Fallout 3, EverQuest 2 czy Wiedźmin. Usunięto także problem z wyświetlaniem ekranu powitalnego w Capella 2002, uruchamianiem gry Gothic 2 czy Voyage Century Online. Jeśli w RC7 nie zostaną wykryte poważniejsze błędy, wkrótce ukaże się stabilna wersja programu. Według wcześniejszych zapowiedzi finalne wydanie Wine 1.2 miało ukazać się w czerwcu. Na premierę jednak przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Producent chce między innymi odświeżyć interfejs programu, tak aby był on dopasowany do najnowszych wersji Gnome czy KDE.

Wine to popularne narzędzie pozwalające na uruchomienie najpopularniejszych aplikacji dla systemu Windows w środowiskach UNIX-owych (Linux, Solaris, FreeBSD). Aplikacja jest implementacją interfejsu WinAPI, który poprzez udostępnienie alternatywnych bibliotek DLL umożliwia uruchomienie poza Windowsem popularnych programów i gier takich producentów jak np. Adobe (Photoshop, Premiere, Lightroom), Microsoft (Office, Internet Explorer), Electronic Arts (The Sims, Command & Conquer) itp.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.