Wiser – Simple Senior Launcher 1.4.5

Strona główna Android Personalizacja Launchery
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wiser – Simple Senior Launcher to launcher skierowany dla osób starszych, które chciałby korzystać z Androida. Na tle większości launcherów wyróżnia go mocne nastawienie na prostotę. Nie znajdziemy rozbudowanych opcji konfiguracyjnych czy wielu funkcji, ale sprawi on, że korzystanie ze smartfona stanie się naprawdę łatwe.

Główny ekran składa się z 6 dużych ikon, które są skrótami to podstawowych funkcji – kontakty, telefon, wiadomości, aparat, galeria i aplikacje. Ikony są duże i wyraźnie wskazują swoje przeznaczenie. Pomiędzy kolejnymi ekranami poruszamy się identycznie jak w popularnych launcherach, wykonując gest przesunięcia w prawo lub lewo. Dodatkowo możemy korzystać ze strzałek umieszczonych na dole.

Launcher zmienia wygląd wybranych aplikacji systemowych. Po wybraniu wiadomości (Messaging), aparatu (Camera) i galerii zdjęć (Gallery) uruchomią się domyślne aplikacje systemowe, ale dla kontaktów (Contacts), telefonu (Dialer) i menu z listą wszystkich zainstalowanych aplikacji (Application) przygotowano dedykowane nakładki, które stawiają na duże i czytelne elementy.

Zaletą Wiser – Simple Senior Launcher jest lekkość i małe wymagania. Zadziała on na każdym smartfonie z Androidem 4.0 lub nowszym. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim, ale ograniczony do minimum tekst i nastawienie na duże ikonki, sprawia, że nawet osoba nie znająca angielskiego poradzi sobie z obsługą.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Android dla seniora: konfiguracja i proste i czytelne aplikacje

77
03.09.2017  •  Mateusz Budzeń

Android stał się dominującym systemem na smartfonach, spychając Windows Phone do niemal zerowych udziałów. W związku z tym, że smartfony z Androidem coraz częściej pojawiają się również w rękach seniorów, postanowiliśmy przygotować poradnik, dzięki któremu uczynimy Androida systemem możliwe jak najprostszym i najbardziej intuicyjnym. Zgoda, że znajdą się osoby starsze, które świetnie radzą sobie ze smartfonami. Jednakże większość ma problem z poruszaniem się po systemie i wszystkich dodatkowych funkcjach. Najczęściej potrzebują oni po prostu urządzenia do komunikacji ze znajomymi i rodziną,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych