reklama

Wkrótce Kindle dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeszcze tego lata należy się spodziewać wprowadzenia czytnika e-booków Kindle dla systemu Android. Taką informację podała firma Amazon.

Aplikacja umożliwiająca czytanie elektronicznych książek zakupionych w sklepie Amazon.com dostępna jest już dla iPhone’ów, iPadów, telefonów BlackBerry, a także komputerów (systemy Windows i Mac OS X). Już niedługo pojawi się kolejna wersja programu przeznaczona dla smartfonów z zainstalowanym oprogramowaniem Android. Na stronie internetowej można zapisywać się na listę mailingową - jej użytkownicy pierwsi dowiedzą się o wprowadzeniu nowej aplikacji Kindle.

Udostępniając kolejne wersje programu do czytania e-booków, Amazon walczy o potencjalnych klientów. Obecnie jego największym konkurentem - przynajmniej, w USA - jest iPad i sklep z elektronicznymi książkami iBooks. Stojąca za nimi spółka Apple pośrednio doprowadziła Amazona do podniesienia opłat za e-booki - podpisując umowy z większością amerykańskich wydawców. Swój sklep z książkami w formie elektronicznej planuje wprowadzić również Google - to Google Editions. Firma chce udostępnić w sumie 4 mln e-booków dla swoich klientów. Dla porównania obecnie w sklepie Amazon.com można skorzystać z ponad 500 tys. e-książek.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić