Sony udostępnia Androida 4.4 KitKat dla wybranych modeli Xperii

Sony udostępnia Androida 4.4 KitKat dla wybranych modeli Xperii
Redakcja

20.03.2014 11:53, aktual.: 20.03.2014 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęło już przeszło pięć miesięcy od premiery najnowszej wersji Androida 4.4 KitKat, która zadebiutowała wraz ze smartfonem Nexus 5. Na początku marca udział nowej wersji plasował się na poziomie zaledwie 2,5%, co po takim czasie od premiery nie wygląda dobrze. Niektórzy producenci mimo wszystko udostępniają aktualizacje dla swoich urządzeń. Właśnie zrobiło to Sony dla modeli Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, oraz Xperia Z1. Oczywiście samo otrzymanie aktualizacji przez konkretnego użytkownika jest jeszcze uzależnione od operatora z którego usług korzysta.

Obraz

Najważniejsza zmiana jaka przynosi aktualizacja to oczywiście system oparty na Androidzie 4.4 KitKat. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość używania nowego środowiska uruchomieniowego ART (choć to zależy także od producenta i nie wiadomo, czy Sony na to pozwoliło), zintegrowanie z usługą Google Cloud Print, czy też nowy tryb imersyjny. Reszta zmian to elementy przygotowane przez firmę Sony. Jest to przede wszystkim odświeżony interfejs, który ma przypominać ten dostępny na konsoli PlayStation 4, posiadający te same animacje uruchamiania oraz żywą tapetę na pulpitach i ekranie blokady. Nowa wersja to także zaktualizowane aplikacje od producenta: SmartSocial Camera, MyXperia Smart Connect, Small apps, TrackID a także aplikacja do obsługi wiadomości. Zaktualizowane zostały także aplikacje Walkman, Albumy i zdjęcia, które są zintegrowane z chmurą Sony Entertainment Network i PlayMemories.

Dodatkowo nowa wersja przynosi pomniejsze zmiany w samym wyglądzie. Producent informuje o poprawionym pasku statusu i ulepszonych szybkich ustawieniach, które teraz powinny być bardziej intuicyjne i wygodniejsze w personalizacji. Dodano także nieco nowych motywów w ramach Xperia Themes. Choć nieco późno, aktualizacja z pewnością ucieszy posiadaczy „zetek”. W następnej kolejności po KitKata są Xperia Z, ZL, Tablet Z oraz model ZR. Te urządzenia mają otrzymać aktualizację do połowy drugiego kwartału.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)