r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wkrótce lepsze sterowniki ATI dla Linuksa

Strona główna Aktualności

Firma AMD, będąca właścicielem marki ATI, ogłosiła plany stworzenia lepszych niż dotychczas sterowników dla Linuksa do sprzedawanych przez siebie kart graficznych.

Sterowniki kart graficznych ATI dla Linuksa wciąż sprawiają użytkownikom wiele kłopotów, ale firma AMD (a wcześniej ATI) do tej pory nie przejmowała się ich skargami. W maju tego roku pojawiła się informacja, że opublikowane zostanie kod źródłowy sterowników, jednak obietnica nie została zrealizowana.

Wygląda jednak na to, ze sytuacja posiadaczy kart ATI używających Linuksa wkrótce znacznie się poprawi. Już w przyszłym tygodniu powinna pojawić się nowa wersja (oznaczona numerem 8.4) poprawiająca bardzo dużo błędów i znacznie zwiększająca wydajność. Jedno z kolejnych wydań (8.42) ma też umożliwić korzystanie z technologii AIGLX, która jest bazą dla systemu efektów Compiz.

Prócz tego, wkrótce wydany ma być też sterownik z otwartymi źródłami, ale nie posiadający wszystkich funkcji zamkniętej wersji. Przede wszystkim chodzi tu o możliwość odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray, gdyż wymagają one technologii DRM, której źródeł nie można otworzyć. Na początku, otwarty sterownik obsłuży karty ATI Radeon X1000 i HD 2000.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.