AMD Ryzen 3000. Poprawka dla Linuksa i "Destiny 2" odroczona w wyniku błędów

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

22.07.2019 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mikrokod AGESA 1.0.0.3ABA, który miał rozwiązać problemy z bootowaniem Linuksów i grą "Destiny 2" na procesorach AMD Ryzen 3000, okazał się wadliwy. Podjęto decyzję o wstrzymaniu dystrybucji do czasu wyeliminowania wszystkich błędów.

Co prawda AMD udało się uporać ze wspomnianymi problemami z kompatybilnością, ale pojawiły się zarazem nowe, dotąd nieznane. Przede wszystkim, jak wynika z doniesień użytkowników i działów wsparcia, spadła stabilność PCI Express. Należy przez to rozumieć, że karty rozszerzeń bywają niewykryte, a magistrala nie chce pracować w standardzie wyższym niż Gen 2.

Częstotliwość występowania niedogodności jest ponoć zróżnicowana i zależna chociażby od posiadanej konfiguracji. Niemniej wiadomo, że wszystkie mają związek z AGESA 1.0.0.3ABA, gdyż na starszych mikrokodach nie występują w ogóle.

Peter "Shamino" Tan z firmy Asus komentuje, że głównym winnym całego zamieszania jest pośpiech, jaki towarzyszył wdrażaniu nowych BIOS-ów. Mówi, że aktualizacja została wydana wtedy, gdy powinna jeszcze znajdować się w fazie weryfikacji – co wiele wyjaśnia.

Na ten moment BIOS-y z AGESA 1.0.0.3ABA zostały wycofane. Trzeba czekać na poprawki – ale to oznacza zarazem, że problemy z systemd i "Destiny 2" są wciąż aktualne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)