r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wkrótce publiczne bety Flash Playera i AIR na Androida

Strona główna Aktualności

Firma Adobe przygotowuje się do wprowadzenia technologii Flash do smartfonów z systemem Android. Ogłoszono zapisy na listę mailingową związaną z wprowadzeniem wersji beta Flash Playera 10.1, a także technologii AIR 2.0.

W piątek przy okazji informacji na temat wyników finansowych Google’a, napisaliśmy, że według szefa Adobe, Shantanu Narayena, technologia Flash zostanie wprowadzona do Androida jeszcze w tym roku. Można spodziewać się, że nastąpi to na jesieni. Na stronach Adobe już pojawiły się informacje o możliwości zapisania się na listę mailingową dotyczącą wprowadzenia Flash Playera 10.1, a także AIR 2.0 dla Androida. Kiedy pojawią się publiczne wersje beta narzędzi, osoby zapisane na liście zostaną o tym poinformowane pocztą elektroniczną.

Udostępnienie Flasha dla systemu firmy Google wzmocniłoby pozycję Adobe na rynku smartfonów. Ostatnio została ona nieco nadszarpnięta przez konflikt z Apple’em, który promuje alternatywną technologię - HTML5. Obok Flasha pojawi się również wieloplatformowe środowisko AIR 2.0. Adobe AIR umożliwia tworzenie aplikacji, które mogą być uruchamiane na różnych platformach. Dzięki tej technologii deweloperzy mogą wprowadzać gry i programy, z których będziemy korzystać nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w komputerach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.