r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wolfram Alpha - nowa jakość?

Strona główna Aktualności

Wg Nova Spivaca w maju tego roku, potentat na rynku wyszukiwarek Google, może doczekać się silnego konkurenta. Mowa o wyszukiwarce Wolfram Alpha, stworzonej przez Stephena Wolframa znanego bardziej jako autora oprogramowania Mathematica.

Wraz ze swoimi współpracownikami przygotowuje wyszukiwarkę, która ma odpowiadać na konkretne pytania zadane przez internautę. W tradycyjnej wyszukiwarce, wynik wyszukiwania wyświetlany jest jako lista linków do witryn najbardziej odpowiadającym wpisanej frazie. Wolfram Alpha ma działać na nieco odmiennej zasadzie. Żeby to osiągnąć - tzn. odpowiedzieć na konkretne pytanie, do systemu wyszukującego zostaną wprowadzone specjalne mechanizmy parsowania (czyli interpretowania) języka naturalnego. Zadając pytanie - jaki kolor oczu ma tygrys, Google odpowie nam w ten sposób. Nowa zaś wyszukiwarka odpowie...; no właśnie, czy rzeczywiście otrzymamy sensowną odpowiedź? O tym dowiemy się w maju, kiedy usługa powinna wystartować.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.