Wolfram Alpha - nowa jakość?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wg Nova Spivaca w maju tego roku, potentat na rynku wyszukiwarek Google, może doczekać się silnego konkurenta. Mowa o wyszukiwarce Wolfram Alpha, stworzonej przez Stephena Wolframa znanego bardziej jako autora oprogramowania Mathematica.

Wraz ze swoimi współpracownikami przygotowuje wyszukiwarkę, która ma odpowiadać na konkretne pytania zadane przez internautę. W tradycyjnej wyszukiwarce, wynik wyszukiwania wyświetlany jest jako lista linków do witryn najbardziej odpowiadającym wpisanej frazie. Wolfram Alpha ma działać na nieco odmiennej zasadzie. Żeby to osiągnąć - tzn. odpowiedzieć na konkretne pytanie, do systemu wyszukującego zostaną wprowadzone specjalne mechanizmy parsowania (czyli interpretowania) języka naturalnego. Zadając pytanie - jaki kolor oczu ma tygrys, Google odpowie nam w ten sposób. Nowa zaś wyszukiwarka odpowie...; no właśnie, czy rzeczywiście otrzymamy sensowną odpowiedź? O tym dowiemy się w maju, kiedy usługa powinna wystartować.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu