Nowa przeglądarka DuckDuckGo: ochrona prywatności nie wymaga wysiłku

Nowa przeglądarka DuckDuckGo: ochrona prywatności nie wymaga wysiłku

Nowa przeglądarka DuckDuckGo: ochrona prywatności nie wymaga wysiłku
23.01.2018 17:34, aktualizacja: 23.01.2018 17:45

Wyszukiwarka DuckDuckGo, znana jest z tego, że nie śledzi użytkowników. Dziś mamy kolejny pretekst, by z niej skorzystać – nowe aplikacje mobilne i rozszerzenia dla przeglądarek. W nowych narzędziach DuckDuckGo znajdziemy między innymi narzędzia blokujące śledzenie i wymuszające szyfrowanie przesyłania danych.

Rozszerzenie blokuje śledzenie

Wyszukiwarka DuckDuckGo została wbudowana w liczne przeglądarki, ale nie w tych najpopularniejszych. Tu bardzo wygodnym sposobem korzystania z DuckDuckGo jest rozszerzenie, dostępne dla Firefoksa, Chrome'a, Edge'a, Internet Explorera i Safari. W większości przypadków instalacja rozszerzenia zmieni domyślną wyszukiwarkę na DuckDuckGo, ale można wrócić do poprzedniego wyboru w ustawieniach przeglądarki, a poza tym będzie ułatwiać dostęp do wyszukiwania przez pływające okienko.

Obraz

To jednak nie jest jedyne rozszerzenie, jakie dostarcza nam DuckDuckGo. Warto sprawdzić także zupełnie nowe, dobrze przygotowane narzędzie DuckDuckGo Privacy Essentials, które będzie pomagać nam podczas przeglądania stron. Rozszerzenie będzie między innymi pokazywać ocenę Privacy Grade w skali od A do F na odwiedzonej stronie. Ponadto rozszerzenie blokuje gromadzące dane skrypty i możemy zobaczyć na liście zablokowanych konkretne systemy śledzące, które nie są już groźne. Ponadto rozszerzenie bierze pod uwagę klarowność regulaminu, dostarczoną przez TOS;dr. W miarę korzystania z rozszerzenia gromadzone będą proste statystyki, na podstawie których będzie można określić najbardziej szkodliwe strony i sieci reklamowe. Efektem ubocznym jest blokowanie niektórych reklam i widżetów zewnętrznych serwisów.

Obraz
Obraz

Warto także zaznaczyć, że rozszerzenie to wymusi szyfrowanie połączenia, jeśli strona zezwala na komunikację bez dodatkowego zabezpieczenia. Ponieważ to rozszerzenie także daje szybki dostęp do wyszukiwarki DuckDuckGo, można spokojnie zastąpić nim starszy produkt. Oczywiście zawsze można dodać wybraną stronę do białej listy, jeśli w jej przypadku nie przeszkadza nam zbieranie danych o przeglądanych treściach.

Aplikacja mobilna to pełnoprawna przeglądarka

DuckDuckGo privacy Browser to pełnoprawna przeglądarka mobilna, mająca te same funkcje, co najnowsze rozszerzenie DuckDuckGo. W założeniach aplikacja ma dostarczyć nam jak najłatwiejszy sposób na unikanie śledzenia w Sieci.

Przeglądarka DuckDuckGo chroni prywatność oglądających na kilka sposobów. Ochrona przed reklamowymi skryptami śledzącymi zablokuje wszelkie ukryte komponenty śledzące i demaskują główne sieci reklamowe. Lepsze zabezpieczenia w zakresie szyfrowania zmuszamy strony internetowe do korzystania z szyfrowanych połączeń wszędzie tam, gdzie są one dostępne. Przeglądarka zapewnia także w pewni prywatne wyszukiwanie i rozszyfrowywanie Polityk prywatności dzięki współpracy z Terms of Service Didn’t Read.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas przeglądania i wyszukiwania DuckDuckGo pokazuje ocenę w rankingu prywatności odwiedzanej strony internetowej (A-F). W szczegółowym widoku można natychmiast potwierdzić zabezpieczenia, zobaczyć listę stron przyłapanych na śledzeniu, a w efekcie także zablokować wyświetlanie niektórych reklam i widżetów. Poza tym przeglądarka oferuje standardowe funkcje, jak zakładki i autouzupełnianie, nie ma niestety możliwości przeglądania w kartach. Przycisk „Fire” szybko czyści wszystkie karty jednym dotknięciem.

Przeglądarka jest dostępna dla Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)