Word Mobile

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Word Mobile to uproszczona wersja procesora tekstu z pakietu Microsoft Office. Wersja ta jest aplikacją uniwersalną przeznaczoną dla użytkowników korzystających z tabletów z Windows 10, a także osób posiadających subskrypcję Office 365.

Aplikacja zawiera podstawowe opcje edycyjne: umożliwia pogrubianie, pochylanie i podkreślanie tekstu, zmianę koloru i tła. Bez problemu utworzymy w niej listy punktowe i numerowane różnego typu, zmienimy sposób wyrównania, wcięcia i interlinię. Program pozwala także na stosowanie wbudowanych nagłówków i styli. Dokumenty w nim utworzone mogą zawierać tabele (ich tworzenie i sformatowanie ułatwi nam kreator), obrazy, kształty, pola tekstowe, linki i komentarze autora. Możliwe jest nawet dodawanie indeksów, przypisów i numerowanie stron.

Choć wersja ta jest aplikacją uniwersalną przygotowaną z myślą o użytkownikach urządzeń z ekranami dotykowymi, pozwala na ustawienie opcji związanych z układem jak marginesy, orientacja strony czy rozmiar, a także używanie funkcji recenzyjnych. Teksty tworzone w Word Mobile są automatycznie sprawdzane pod kątem poprawności gramatycznej, w razie potrzeby aplikacja sugeruje poprawienie błędnych słów.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Windows 10 i udostępniana za darmo. Wyświetlanie plików i większość opcji edycyjnych jest dostępna bezpłatne dla osób korzystających z urządzeń o ekranach 10,1” i mniejszych, lecz tylko do zastosowań niekomercyjnych. Inni użytkownicy musza wykupić subskrypcję na Office 365, aby korzystać z tej aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 27.02.2017 07:00

Możliwe, że coś się zmieniło ale mam na swoim lapku 17 calowym Word Mobile i dobrze mi się z niego korzysta. Mogę podstawowo sformatować tekst, mam możliwość wprowadzenia komentarzy z czego często korzystam. Umożliwia również tworzenie przypisów co baaaardzo przydaje się studentom, którzy często używają pirackich pakietów Office, aby być kompatybilnymi z wymogami edycyjnymi dokumentów na polskich uczelniach. Word Mobile likwiduje ten problem, co bardzo doceniam.

netexto   1 #3 16.09.2016 09:01

@80mentor: "jest dostępna bezpłatne dla osób korzystających z urządzeń o ekranach 10,1” i mniejszych, lecz tylko do zastosowań niekomercyjnych. " - dlatego jest mało popularny. Głównie na tablety, netbooki do 10,1'', okrojony z funkcji, tylko pod Win 10 i dla użytkowników domowych.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #2 25.07.2016 20:31

Bo Microsoft bardzo nie lubi promowania swoich bezpłatnych rozwiązań. Niestety.

Dementor   38 #1 22.10.2015 11:32

Dziwi bardzo tak mała popularność tego programu. Tym bardziej że jest przeznaczony do najnowszej wersji windows 10. Testował to kto w ogóle?