Word Mobile Word Mobile 16001.13127.21032.0

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Word Mobile to uproszczona wersja procesora tekstu z pakietu Microsoft Office. Wersja ta jest aplikacją uniwersalną przeznaczoną dla użytkowników korzystających z tabletów z Windows 10, a także osób posiadających subskrypcję Office 365.

Aplikacja zawiera podstawowe opcje edycyjne: umożliwia pogrubianie, pochylanie i podkreślanie tekstu, zmianę koloru i tła. Bez problemu utworzymy w niej listy punktowe i numerowane różnego typu, zmienimy sposób wyrównania, wcięcia i interlinię. Program pozwala także na stosowanie wbudowanych nagłówków i styli. Dokumenty w nim utworzone mogą zawierać tabele (ich tworzenie i sformatowanie ułatwi nam kreator), obrazy, kształty, pola tekstowe, linki i komentarze autora. Możliwe jest nawet dodawanie indeksów, przypisów i numerowanie stron.

Choć wersja ta jest aplikacją uniwersalną przygotowaną z myślą o użytkownikach urządzeń z ekranami dotykowymi, pozwala na ustawienie opcji związanych z układem jak marginesy, orientacja strony czy rozmiar, a także używanie funkcji recenzyjnych. Teksty tworzone w Word Mobile są automatycznie sprawdzane pod kątem poprawności gramatycznej, w razie potrzeby aplikacja sugeruje poprawienie błędnych słów.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Windows 10 i udostępniana za darmo. Wyświetlanie plików i większość opcji edycyjnych jest dostępna bezpłatne dla osób korzystających z urządzeń o ekranach 10,1” i mniejszych, lecz tylko do zastosowań niekomercyjnych. Inni użytkownicy musza wykupić subskrypcję na Office 365, aby korzystać z tej aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!