iOSBiuro i firmaEdytory tekstuMicrosoft Word
Microsoft Word ikona

Microsoft Word

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Testowa, mobilna wersja jednego z najpopularniejszych edytorów tekstów. Oferuje możliwość otwierania oraz edytowania dokumentów zapisanych w chmurze OneDrive, Dropbox, SharePoint, iCloud oraz w pamięci urządzenia.

Ilość dostępnych narzędzi jest znacznie ograniczona względem edycji dla systemu Windows, jednak w przypadku systemów mobilnych taki zabieg pomaga w nawigacji. Znajdziemy tu większość z najczęściej używanych narzędzi. Możemy zmieniać wielkość, kolor i czcionkę tekstu dodawać wcięcia, wypunktowania, stopkę, przypisy, tabele, zmieniać widok i sprawdzać pisownię. Dodatkowo program oferuje spory zbiór gotowych szablonów.

Word na iOS oferuje 3 tryby pracy. Bez logowania na konto możemy przeglądać dokumenty. Po zalogowaniu się na konto, które nie ma subskrypcji Office 365 otrzymamy dodatkowo możliwość edytowania, ale przy ograniczonym zestawie narzędzi. Dopiero Office 365 zapewnia nam dostęp do wszystkich funkcji i możliwości aplikacji.

Interfejs bardzo dobrze dopasowano do ekranów mobilnych, dzięki czemu praca z dokumentami nie powinna sprawiać problemu. Nie zabrakło również możliwości drukowania i udostępniania dokumentów innym osobom. Aplikacja wspiera wprowadzony wraz z iOS 9.0 multitasking. Dzięki czemu może pracować z innymi aplikacjami an jednym ekranie. Gdy do urządzenia podczepimy klawiaturę obsługuje także skróty klawiszowe, który podejrzymy z pomocą przycisku cmd.

Microsoft Word to obecnie jeden z lepszych, darmowych edytorów tekstu na iOS. Na pewno nie zastąpi pełnego, desktopowego pakietu, jednak jako narzędzie do edycji oraz tworzenia niezbyt zaawansowanych dokumentów sprawdza się znakomicie.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań8 264
Data aktualizacji10 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Microsoft Word ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)