AndroidBiuro i firmaEdytory tekstuMicrosoft Word
Microsoft Word ikona

Microsoft Word

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mobilna wersja jednego z najpopularniejszych edytorów tekstów. Oferuje możliwość otwierania oraz edytowania dokumentów zapisanych w chmurze OneDrive, Dropbox, Dysk Google, Box, SharePoint oraz w pamięci urządzenia. Przeznaczona jest dla tabletów i telefonów z systemem Android.

Ilość dostępnych narzędzi jest znacznie ograniczona względem edycji dla systemu Windows, jednak w przypadku systemów mobilnych taki zabieg pomaga w nawigacji. Znajdziemy tu większość z najczęściej używanych narzędzi. Możemy zmieniać wielkość, kolor i czcionkę tekstu dodawać wcięcia, wypunktowania, stopkę, przypisy, tabele, zmieniać widok i sprawdzać pisownię. Dodatkowo program oferuje spory zbiór gotowych szablonów.

Word na Androida oferuje 3 tryby pracy. Bez logowania na konto możemy przeglądać dokumenty. Po zalogowaniu się na konto, które nie ma subskrypcji Office 365 otrzymamy dodatkowo możliwość edytowania, ale przy ograniczonym zestawie narzędzi. Dopiero Office 365 zapewnia nam dostęp do wszystkich funkcji i możliwości aplikacji.

Interfejs bardzo dobrze dopasowano do ekranów mobilnych, dzięki czemu praca z dokumentami nie powinna sprawiać problemu. Nie zabrakło również możliwości drukowania i udostępniania dokumentów innym osobom. Microsoft Word to obecnie jeden z lepszych, darmowych edytorów tekstu na Androida. Na pewno nie zastąpi pełnego, desktopowego pakietu, jednak jako narzędzie do edycji oraz tworzenia niezbyt zaawansowanych dokumentów sprawdza się znakomicie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań24 577
Data aktualizacji20 maj 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Microsoft Word ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)