World Cyber Games 2005 zakończone

Strona główna Aktualności

O autorze

Reprezentacja Polski wróciła z Singapuru, gdzie zakończyły się mistrzostwa świata w grach komputerowych World Cyber Games. Polakom w tym roku udało się wyjść z grupy w dwóch z trzech gier, w których braliśmy udział. W WCG 2005 brało udział blisko 700 zawodników z 67 krajów.

Artur "Blackman" Michalak, który na igrzyskach w 2002 roku zdobył w grze StarCraft brązowy medal został ostatecznie pokonany przez Andreya Kukhianidze "Androida" z Rosji. Rosjanin zajął 2 miejsce, wyprzedził go tylko reprezentant Korei Południowej Jaehoon Lee. W CoutnerStrike-u mistrzostwo świata ponownie zdobył bezkonkurencyjny "Team3D" z USA. To właśnie oni pokonali polski "Team Pentagram", blokując im drogę po medale. W Warcraft zwyciężył Xiaofeng Li reprezentant Chin. Przemek Wadoń wygrał 2 mecze, lecz także 2 przegrał i przez to nie wyszedł z grupy.

Singapurskie mistrzostwa świata przeszły do historii, jako największa dotychczas impreza dla wielbicieli gier komputerowych. Prawie 40.000 widzów tłoczyło się w dniu finałów w Suntec City, miejscu gdzie odbywały się igrzyska. Wszyscy chcieli zobaczyć komu przypadnie do podziału w 435.000 dolarów, które stanowiły pulę nagród. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 4-letni reprezentant Iranu. Płeć piękną reprezentowała jedyna kobieta wśród niemalże 700 zawodników Verena Vlajo z Austrii.

Przyszłoroczne igrzyska gier komputerowych odbędą się po raz pierwszy w historii w Europie. Ich gospodarzem będzie włoskie miasto Monza, położone nieopodal Mediolanu.

© dobreprogramy
s