World of Warcraft Starter Edition

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

World of Warcraft to najpopularniejsza na świecie gra MMO, w której miliony graczy codziennie przystępują do wspólnego pokonywania wrogów w kolorowym świecie fantasy, wykreowanym niegdyś na potrzeby serii uznanych strategii. Chociaż produkcja w gruncie rzeczy oparta jest na systemie abonamentowym, wciąż doskonale broni się przed atakiem darmowych pozycji z tego samego gatunku, pozostając dalej na tronie.

Pomimo premiery w 2004 roku, tytuł jest stale aktualizowany i wzbogacany o kolejne rozszerzenia, dodające nowe obszary do zbadania, a także wrogów do zlikwidowania. Doczekał się również lekkiego szlifu graficznego. Tak jak w normalnych projektach RPG bywa, w World of Warcraft gracz wybiera klasę postaci dla swojego bohatera, którego potem prowadzi przez niebezpieczne krainy, zabijając wszelkiej maści stwory czy łącząc się z innymi awanturnikami w grupy, aby pokonać te mocniejsze. Wszystko dla złota, lepszych przedmiotów oraz cennych punktów doświadczenia. Dzięki nim heros zyskuje kolejne poziomy postaci, co umożliwia wyprawy na trudniejszych wrogów.

Bezpłatna, ale przy tym ograniczona funkcjonalnie edycja Starter produktu, daje okazję przekonać się, czy szwendanie się przez wiele godzin po wielobarwnych krainach jest czymś na tyle zajmującym, by zdecydować się później na abonament. Stworzeni tutaj bohaterowie, którzy poruszają się po tym samym świecie, co pozostali gracze, mogą osiągnąć maksymalnie 20 poziom postaci i mieć w kieszeni 10 sztuk złota. Jest też limit 100 poziomu dla profesji. Konto później bez problemu zmienić da się w normalne.

Wyłącznie opłacający abonament mają dostęp do dodatkowej zawartości gry (kilka rozszerzeń z nowymi kontynentami, wrogami, przedmiotami oraz zadaniami), mogą awansować na wyższe poziomy doświadczenia, niż 20, brać udział w bitwach zwierzaków czy przystąpić do którejś z dostępnych gildii. Tylko oni również przystąpią do wykonywania zadań w zorganizowanych grupach. Mimo wszystko jednak World of Warcraft Starter Edition jest wspaniałą okazją, aby za darmo przekonać się o sile gry.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo E6600 lub AMD Phenom X3 8750
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT, AMD Radeon HD 4850 lub Intel HD Graphics 3000
  • Rozdzielczość ekranu 1024 na 768 pikseli

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie zarejestrowanie darmowego konta na platformie Battle.net. Posiadacze pudełkowych gier firmy Blizzard, typu Diablo III czy strategii StarCraft II, które też go potrzebują, od bardzo dawna mają je już zapewne założone. Instalator World of Warcraft po uruchomieniu pobierze potrzebne do zabawy pliki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dodatek World of Warcraft: Legion będzie tym, na co czekali fani płatnego MMO?

21
07.08.2015  •  Tomasz Wrzesień

Chociaż popularność płatnego World of Warcraft dosyć mocno spadła w przeciągu ostatnich lat, twórcy gry wciąż ani myślą przestawiać się na model Free-2-Play. Zainteresowanie produktem mają zamiar odbudować za sprawą rozszerzenia Legion, szóstego już dodatku dla najpopularniejszego MMO na świecie. Beta produktu, który jest ponoć odpowiedzią na głośne wołania fanów, rozpocznie się pod koniec tego roku. Legion niesie nie tylko rozbudowany wątek fabularny, oparty na legendzie o potężnych Filarach Stworzenia ukrytych w ruinach na Złamanych Wyspach, dzięki czemu dostaniemy nowy rozległy obszar…

World of Warcraft jeszcze nie Free-2-Play. Darmowa wersja zachętą dla weteranów

26
16.01.2015  •  Tomasz Wrzesień

Utrzymywane z wpłat abonamentowych MMO World of Warcraft dzielnie trzyma się na rynku, kiedy konkurencja dawno już przeszła na model Free-2-Play i mikrotransakcje. Chociaż Blizzard nie wyklucza podążenia tym torem kiedyś w przyszłości, na razie nie zmienia nic. Wbrew najnowszym plotkom, WoW pozostaje płatne. Wreszcie jednak pomyślano jak wyjść naprzeciw pewnym weteranom, którzy kiedyś nagle przestali grać. Weteranom to może jednak za wiele powiedziane, bo chodzi o osoby sprzed lat, które porzuciły postacie na wczesnym etapie rozwoju, niemniej to do nich skierowane zostanie cyfrowe…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji