Wrocław: Kolejny oszust internetowy w rękach policji

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o oszustwa internetowe. Sprawca poprzez aukcje internetowe oferował do sprzedaży wysokiej klasy telefony komórkowe oraz akcesoria telefoniczne po bardzo atrakcyjnych cenach. Osoby, które wygrały licytację wpłacały na wskazany rachunek pieniądze, jednakże zamówionego towaru nigdy nie otrzymały.

Mężczyzna został zatrzymany w godzinach rannych, w wynajmowanym mieszkaniu. Był kompletnie zaskoczony. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu komputer oraz dokumentację świadczącą o przestępczej działalności. Poszczególne transakcje opiewały średnio na kwotę około 600 zł. Jak ustalili policjanci oszust naciągnął w ten sposób co najmniej 26 osób na kwotę nie mniejszą niż 20 000 zł.

Zatrzymany był już wcześniej notowany za oszustwa. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wobec mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 15 000 zł.

To kolejny oszust działający poprzez Internet, którego w ostatnich dniach wytropili monitorując sieć i zatrzymali dolnośląscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej. Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 50 i 44 lat, którzy wyłudzali pieniądze na poczet zaliczek na sprowadzane samochody z zagranicy. Oferty zamieszczali w Internecie. Żadnego samochodu nie sprowadzili. Wyłudzili natomiast od co najmniej 150 osób przynajmniej 180 000 zł.

Wszystkich korzystających z serwisów aukcyjnych, wrocławska Policja zachęca też lektury poradnika Jak ustrzec się oszustów na aukcjach internetowych.

© dobreprogramy
s