Wszystkie wersje Visty na jednym nośniku i w kolorze

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft potwierdził swoją politykę w zakresie wersji funkcjonalnych systemu Windows Vista i ich aktualizacji po zakupie. Wiadomo było, że dzięki programowi Windows Anytime Upgrade możliwy będzie zakup on-line klucza aktywującego dodatkowe funkcje - np. posiadając wersję Home Basic można w kilka minut zakupić wersję Home Premium i już po chwili cieszyć się zwiększoną funkcjonalnością. Teraz wyjaśniło się, że wszystkie dostępne wersje systemu będą sprzedawane na jednym nośniku DVD, dzięki czemu upgrade on-line będzie możliwy w każdym przypadku bez konieczności zakupu drugiej płyty lub ew. pobierania rozszerzeń z Internetu.

W związku z istnieniem kilku wersji funkcjonalnych Microsoft ogłosił także, że systemy będą nosiły stosowne kolory - najbogatsza wersja Ultimate kolor srebrny, Business niebieski, a Home Basic i Home Premium zielony (odpowiednio jasny i ciemniejszy odcień). Przypominamy, że na rynek europejski w wyniku restrykcji Komisji Europejskiej trafią też wersje pozbawione odtwarzacza Media Player - Home N i Business N.

Szerzej o każdej z edycji Windows Vista piszemy w jednym z artykułów opublikowanych w naszym specjalnym dziale poświęconym nowemu systemowi - Edycje systemu Windows Vista.

© dobreprogramy
s