Wszystkie 727 odcinków Star Treka debiutuje na Netfliksie – także w Polsce, ale już nie w USA

Wszystkie 727 odcinków Star Treka debiutuje na Netfliksie – także w Polsce, ale już nie w USA

Wszystkie 727 odcinków Star Treka debiutuje na Netfliksie – także w Polsce, ale już nie w USA
18.07.2016 17:25, aktualizacja: 19.07.2016 13:23

Zwykle to Amerykanie mają na Netfliksie więcej niż inni. Tym razem będzie odwrotnie. Potentat internetowego wideo ogłosił, że dzięki umowie z siecią CBS będzie udostępniał na całym świecie poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą odcinki nowego Star Treka, w ciągu mniej niż 24 godzin od ich amerykańskiej premiery w CBS All Access. To jednak nie wszystko: zanim wyemitowany zostanie pierwszy odcinek nowego Star Treka w styczniu 2017 roku, fani słynnej franczyzy SF będą mogli oglądać wszystkie odcinki oryginalnego Star Treka, a także The Next Generation, Deep Space Nine, Voyagera i Enterprise.

CBS, które do tej pory chwaliło się tym, że ma Star Treka na wyłączność, w ten sposób rozwiązało problem, którego międzynarodowy widz strawić za bardzo nie mógł. O ile zapewne wielu użytkowników Netfliksa w USA bez mrugnięcia okiem zapłaci te dodatkowe 6 dolarów miesięcznie za dostęp do jeszcze jednej streamingowej usługi, to w innych krajach jedyne realne opcje dla fanów tej space opery wiązały się z piractwem – korzystaniem z torrentów lub warezowych serwisów streamingowych. Zasięg CBS All Access jest bowiem ograniczony wyłącznie do USA (w Kanadzie widzowie obejrzą serial poprzez partnerski serwis CraveTV).

Wszystkie odcinki kultowej space-opery w jednym okienku przeglądarki
Wszystkie odcinki kultowej space-opery w jednym okienku przeglądarki
350180066095097793

Teraz na całym świecie poza tymi państwami zobaczymy Star Treka na Netfliksie – i to w całości, łącznie 727 odcinków. W oficjalnym komunikacie prasowym ten dostawca streamingu ogłosił, że biblioteka ta zostanie udostępniona w 188 krajach do końca 2016 roku, ale widać, że Polska została potraktowana priorytetowo – u nas już jest wszystko. Jakość jest niezła, pod ręką napisy po angielsku, więc oglądać można.

Trudno póki co powiedzieć, czy Netflix zdecyduje się powtórzyć taki model współpracy w odniesieniu do innych seriali. Fani liczą na to, że w ten sposób na świecie mógłby zadebiutować spinoff innego popularnego serialu, The Good Wife. Jeśli się to przyjmie, to kto wie, może Amerykanie zaczną sobie kupować VPN-y z wyjściami w krajach Europy, tak by móc oglądać europejskie wersje Netfliksa, pod pewnymi względami bogatsze od tego, co mają u siebie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)