Wszystkie 727 odcinków Star Treka debiutuje na Netfliksie – także w Polsce, ale już nie w USA

Wszystkie 727 odcinków Star Treka debiutuje na Netfliksie – także w Polsce, ale już nie w USA

18.07.2016 17:25, aktual.: 19.07.2016 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwykle to Amerykanie mają na Netfliksie więcej niż inni. Tym razem będzie odwrotnie. Potentat internetowego wideo ogłosił, że dzięki umowie z siecią CBS będzie udostępniał na całym świecie poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą odcinki nowego Star Treka, w ciągu mniej niż 24 godzin od ich amerykańskiej premiery w CBS All Access. To jednak nie wszystko: zanim wyemitowany zostanie pierwszy odcinek nowego Star Treka w styczniu 2017 roku, fani słynnej franczyzy SF będą mogli oglądać wszystkie odcinki oryginalnego Star Treka, a także The Next Generation, Deep Space Nine, Voyagera i Enterprise.

CBS, które do tej pory chwaliło się tym, że ma Star Treka na wyłączność, w ten sposób rozwiązało problem, którego międzynarodowy widz strawić za bardzo nie mógł. O ile zapewne wielu użytkowników Netfliksa w USA bez mrugnięcia okiem zapłaci te dodatkowe 6 dolarów miesięcznie za dostęp do jeszcze jednej streamingowej usługi, to w innych krajach jedyne realne opcje dla fanów tej space opery wiązały się z piractwem – korzystaniem z torrentów lub warezowych serwisów streamingowych. Zasięg CBS All Access jest bowiem ograniczony wyłącznie do USA (w Kanadzie widzowie obejrzą serial poprzez partnerski serwis CraveTV).

Wszystkie odcinki kultowej space-opery w jednym okienku przeglądarki
Wszystkie odcinki kultowej space-opery w jednym okienku przeglądarki
Obraz

Teraz na całym świecie poza tymi państwami zobaczymy Star Treka na Netfliksie – i to w całości, łącznie 727 odcinków. W oficjalnym komunikacie prasowym ten dostawca streamingu ogłosił, że biblioteka ta zostanie udostępniona w 188 krajach do końca 2016 roku, ale widać, że Polska została potraktowana priorytetowo – u nas już jest wszystko. Jakość jest niezła, pod ręką napisy po angielsku, więc oglądać można.

Trudno póki co powiedzieć, czy Netflix zdecyduje się powtórzyć taki model współpracy w odniesieniu do innych seriali. Fani liczą na to, że w ten sposób na świecie mógłby zadebiutować spinoff innego popularnego serialu, The Good Wife. Jeśli się to przyjmie, to kto wie, może Amerykanie zaczną sobie kupować VPN-y z wyjściami w krajach Europy, tak by móc oglądać europejskie wersje Netfliksa, pod pewnymi względami bogatsze od tego, co mają u siebie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)