reklama

Wygraj 15 tysięcy na stworzenie własnej gry lub aplikacji mobilnej

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Masz pomysł na grę lub przydatną aplikację? Firma Lori Productions z Torunia zamierza przekazać po 15 tysięcy złotych osobom, które wykażą się inwencją i zgłoszą najciekawsze koncepcje gry bądź aplikacji.

Szczegóły konkursu można znaleźć stronie firmy, która to wchodzi właśnie na rynek aplikacji mobilnych. Chętni mogą przesłać swoje propozycje na adres konkurs@loriproductions.com. Projekt aplikacji bądź gry musi być napisany w języku polskim i należy dołączyć do niego dokument zaświadczający o akceptacji regulaminu — wszystko można znaleźć tutaj. Przy ustalaniu zwycięzcy Konkursu w kategorii najlepszej koncepcji gry, Jury będzie brało pod uwagę oryginalność pomysłu, mechanikę gry, grywalność i oczywiście zdolność do przyciągnięcia masowej liczby użytkowników. Przy ustalaniu zwycięzcy Konkursu w kategorii najlepszej koncepcji aplikacji, Jury będzie brało pod uwagę oryginalność pomysłu i potencjał na rynku. W regulaminie organizatorzy zastrzegają, że mogą zwrócić się do twórcy z prośbą o osobistą prezentację pomysłu i w tej sytuacji zwrócą koszt podróży do Torunia.

Haczykiem są, jak to często bywa, prawa autorskie do takich projektów. Po ogłoszeniu wyników Konkursu, w momencie wypłacenia nagrody, organizatorzy, zgodnie z art. 921 § 3 Kodeksu cywilnego, nabywają własność oraz autorskie prawa majątkowe do nagrodzonych koncepcji gier i aplikacji. Autor może brać udział w rozwijaniu swojego projektu i nawiązać współpracę z toruńską firmą, może też odebrać wynagrodzenie i zostawić projekt w rękach zawodowych deweloperów — warunki ewentualnej współpracy pozostają do ustalenia.

Do końca konkursu pozostało jeszcze 10 dni, warto więc pospieszyć się z opisywaniem swojego pomysłu. Z organizatorami można kontaktować się także Facebooku. Portal dobreprogramy.pl objął konkurs patronatem medialnym.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama