Fluent Design na Windows 10 Mobile: nowy wygląd mobilnych aplikacji

Fluent Design na Windows 10 Mobile: nowy wygląd mobilnych aplikacji

15.05.2017 12:49, aktual.: 15.05.2017 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznej konferencji deweloperskiej Microsoftu zobaczyliśmy nowy wygląd Windowsa 10. Język wzornictwa znany wcześniej jako Project Neon, został przemianowany na Fluent Design, a jego głównym założeniami są: światło, głębia, ruch, materiał i skala. Ma on trafić nie tylko na desktopowego Windowsa 10, ale również na smartfony z mobilnym Windowsem.

Podczas Build 2017, Microsoft skrzętnie pomijał temat mobilnego Windowsa 10, skupiając się na swoich kluczowych produktach. Nie oznacza to, że mobilny system nie jest rozwijany. Microsoft ciągle wydaje na niego aktualizacje, a w najbliższy czasie aplikacje mają doczekać się sporego odświeżenia wyglądu.

Fluent Design w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy powinien zacząć pojawiać się w wielu uniwersalnych aplikacjach Microsoftu. Nie dotyczy to tylko Windowsa 10 na PC, ale także Xboksa, HoleLens i oczywiście smartfonów. To właśnie dzięki platformie uniwersalnych aplikacji, smartfony z mobilnym Windowsem nie zostaną pominięte, dostając aplikacje stworzone przy założeniach Fluent Design.

#ProjectNeon looks nice on Windows 10 Mobile too pic.twitter.com/A9OxzM6ycs

— Michael G://ett (@MichaelGillett) 7 maja 2017Z pewnością Fluent Design trafi do aplikacji tworzonych przez Microsoft. Jednak w przypadku aplikacji innych twórców z wprowadzeniem nowego wyglądu nie będzie tak łatwo i sprawnie. Tym bardziej, że wiele firm trzecich nie śpieszy się z rozwijaniem swoich aplikacji na platformie Microsoftu, a sporo z nich w ogóle porzuca rozwój oprogramowania na mobilnego Windowsa. W związku z tym, największe szanse na wprowadzenie Fluent Design, mamy w przypadku aplikacji uniwersalnych Microsoftu.

Użytkownicy Windows 10 Mobile donoszą już o pierwszych aplikacjach, w których wprowadzany jest Fluent Design. Jedną z nich jest Muzyka Groove, która również na PC była jedną z pierwszych z nowym językiem wzornictwa Microsoftu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)