r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wzrost zatrudnienia w sektorze IT

Strona główna Aktualności

Jak wynika z najnowszych badań firmy Eurocom Worldwide, prawie dwie trzecie wszystkich europejskich firm technologicznych planuje w ciągu najbliższego roku zwiększyć zatrudnienie. Największe szanse na znalezienie pracy będą mieć inżynierowie oprogramowania, specjaliści od zarządzania projektami oraz osoby z doświadczeniem w sprzedaży międzynarodowej.

Raport firmy Eurocom Worldwide przewiduje również wzrost liczby pracowników w chińskich fabrykach różnych producentów, z uwagi na niskie koszty pracy. W rezultacie zarówno Europa, jak i Stany Zjednoczone powoli tracą swoje pierwszoplanowe role głównych ośrodków produkcji technologii. Przykładem zachodzących zmian jest japoński koncern NEC, który przenosi produkcję półprzewodników z Irlandii do jednego z państw azjatyckich. Efektem tej decyzji jest redukcja 350 etatów. Podobną restrukturyzację przeprowadziła firma Quantum Corporation z tym, że docelowym miejscem przeprowadzki została Europa Wschodnia.

Pomimo rosnącej roli Chin w branży IT, europejskie firmy nadal odnotowują wzrost dochodów i zamierzają dalej poszerzać swoją kadrę o wyspecjalizowanych pracowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.