Xiaomi Mi MIX – rewolucyjny smartfon przyszłości trafi do sprzedaży za tydzień

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wiemy już, jak według Xiaomi prezentuje się teraźniejszość smartfonów, a to dzięki zaprezentowanemu dziś Xiaomi Mi Note 2, które ma wszystko, by z nawiązką wypełnić lukę po Note 7. Producent nie ograniczył się jednak dziś jedynie do prezentacji tego urządzenia, ale także do podzielenia się wizją smartfonu przyszłości, Mi MIX.

Wzornictwo i konstrukcja Xiaomi Mi MIX powala, co jest zasługą przede wszystkim wyświetlacza o proporcjach 17:9 i wielkości 6,4 cala. Będzie on stanowił aż 91,3% powierzchni przedniego panelu, a to dzięki całkowitej rezygnacji z ramek. Czytnik linii papilarnych wraz z aparatem głównym znajdzie się na tylnej części obudowy, zaś z przedniej usunięto wszelkie czujniki, głośnik, przeniesiono nawet przednią kamerę.

Jak? Jeżeli chodzi o głośnik, to zastosowany ma być system złożony z konwertera sygnału cyfrowego do analogowego. Ten następnie przekazywany będzie za pośrednictwem materiału piezoelektrycznego i naprężeń mechanicznych na metalowe elementy wewnętrz smartfonu. Tak, brzmi to dość futurystycznie, ale funkcję głośnika będzie w pewnym sensie w Mi MIX pełniła... obudowa.

Jeżeli zaś chodzi o czujnik odległości, to optyczny sensor zostanie zastąpiony ultradźwiękami, podobnie jak ma to już teraz miejsce w przypadku czytników linii papilarnych zabudowanych szkłem. Obiektyw przedniej kamery zostanie zaś przeniesiony na dolną krawędź przedniego panelu, a konkretniej w prawy róg. Xiaomi chwali się też jego miniaturyzacją o 50%.

Sama specyfikacja sprzętowa prezentuje się podobnie, jak w przypadku Xiaomi Mi Note 2, jednak to nie w kwestii podzespołów Xiaomi chce dokonać Mi MIX-em rewolucji, a konstrukcji właśnie. A na tym polu trzeba przyznać, że dawno nie mieliśmy do czynienia z tak odważnymi pomysłami. Inna kwestia, że Mi MIX, z zachowaniem całkowitego minimalizmu, może powalczyć o miano najpiękniejszego smartfonu w historii.

Z początku wydawało się, że przekazanych przez Xiaomi informacji na temat modelu Mi MIX nie należy traktować jako zapowiedzi konkretnego urządzenia, a raczej jako koncept czy też manifest, który ma zaprezentować ogólny kierunek rozwoju. Tym większym zaskoczenie było, gdy Xiaomi ogłosiło, że Mi MIX... trafił już do produkcji!

Nowatorskie urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w Chinach 4 listopada w dwóch wariantach. Standardowy będzie wyposażony w 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej i przyjdzie za niego zapłacić równowartość nieco ponad 2000 złotych. W droższym wariancie, oprócz konfiguracji 6 GB/256 GB zastosowano także złote elementy – w tym przypadku cena będzie o ok. 300 złotych wyższa.

Xiaomi Mi MIX może okazać się prawdziwym powiewem świeżości w konstrukcji i wzornictwie, a w tych kwestiach rynek smartfonów skostniał w ciągu ostatnich lat na dobre i można było systematycznie tracić nadzieję na jakiekolwiek zmiany. Te przynosi nie Apple czy Samsung, ale Xiaomi właśnie.

© dobreprogramy

Komentarze