Yanosik reaguje na koronawirusa. Aplikacja dostała nietypową aktualizację

Strona główna Aktualności
Yanosik reaguje na koronawirusa, fot. Pixabay
Yanosik reaguje na koronawirusa, fot. Pixabay

O autorze

Yanosik dołącza do grupy programów, które z uwagi na zagrożenie koronawirusem zyskały nowe funkcje. W ramach aktualizacji, w aplikacji na smartfony pojawił się skrót, dzięki któremu kierowcy mogą szybciej dotrzeć do szpitali zakaźnych, ale na tym nie koniec.

Do programu dodano także sekcję poświęconą koronawirusowi, w której można przeczytać o typowych objawach zakażenia i zapoznać się z instrukcją postępowania w przypadku przesłanek, że dana osoba jest zarażona. Opisywane nowości można znaleźć w Yanosiku 4.2.16 na Androida oraz Yanosiku 3.5.4.7 w przypadku systemu iOS.

– Aplikacja Yanosik jest na bieżąco aktualizowana i dostosowywana do panującej sytuacji w kraju – komentuje Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik. – Od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce podjęliśmy działania, które choć po części pomogą odnaleźć się Polakom w nowej rzeczywistości. Postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić szpitale zakaźne w nawigacji, by każdy w razie potrzeby nie miał wątpliwości dokąd jechać.

Yanosik nie jest oczywiście jedyną aplikacją, w której można szukać informacji o koronawirusie. Wcześniej sekcja poświęcona wirusowi pojawiła się także w aplikacji mObywatel. Od niedawna można również pobierać aplikację Kwarantanna Domowa – z niej skorzystają jednak tylko osoby, które są zarażone koronawirusem.

Aplikacja Yanosik na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s