YouTube pozwoli precyzyjniej kontrolować szybkość filmów. Oto wtyczka, która robi to samo już teraz

Strona główna Aktualności

O autorze

YouTube testuje nową funkcję skierowaną do tych, którzy cierpią przez deficyt czasu. Nie trzeba jednak czekać, aż zostanie wprowadzona u każdego.

Od jakiegoś czasu YouTube pozwala na zmianę szybkości odtwarzania filmu. Świetna sprawa, bo dzięki temu 20-minutowy film można obejrzeć w 10 minut.

Kontroler szybkości nie jest jednak zbyt precyzyjny. Dostępnych jest osiem poziomów od 0,25x do 2x, a czasem zdarza się, że 1,5x to za mało, a 1,75x za dużo. YouTube wreszcie dostrzegł ten problem pierwszego świata.

YouTube testuje dokładniejszy panel ustawień szybkości filmów

Nowa funkcja została już wprowadzona u części użytkowników, co dostrzegł serwis Android Police. W ustawieniach odtwarzacza, nad zdefiniowanymi wartościami, pojawił się przycisk, który pozwala ręcznie wyregulować szybkość filmu z dokładnością do 0,05x. Z ośmiu możliwych poziomów zrobiło się więc czterdzieści.

Nowa funkcja nie jest jeszcze aktywna u wszystkich użytkowników (i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie), ale nic nie szkodzi.

Video Speed Controller to przeglądarkowa wtyczka, która robi prawie to samo

Prawie, bo korzystając z tego narzędzia (dostępnego m.in. na Chroma'a i Operę) można regulować szybkość filmów z dokładnością do 0,1x. To i tak dużo więcej niż pozwala obecnie YouTube. Ponadto można ustawić szybkość nawet dużo wyższą niż 2x.

Kolejna zaleta wtyczki Video Speed Controller to wygoda obsługi. Szybkość filmów można regulować korzystając z klawiatury; domyślnie klawisz S odpowiada za zmniejszenie, a D za zwiększenie prędkości o 0,1x.

Polecam tę wtyczkę każdemu użytkownikowi YouTube'a. Sam, wyjąwszy muzykę, przyspieszam w zasadzie wszystkie oglądane filmy, bo to duża oszczędność czasu (lub - jak kto woli - możliwość obejrzenia większej liczby filmów w tym samym czasie). Zresztą nie tylko przyspieszam, bo w przypadku niektórych filmów (np. pokazów iluzjonistów) przydaje się funkcja spowalniania.

© dobreprogramy
s