Sublime Text 3: to już koniec bety, oto pierwsze wydanie stabilne

Sublime Text 3: to już koniec bety, oto pierwsze wydanie stabilne

Sublime Text 3: to już koniec bety, oto pierwsze wydanie stabilne
Oskar Ziomek
14.09.2017 15:33

Jeden z chętniej wybieranych edytorów plików przez programistów, Sublime Text doczekał się sporej aktualizacji. Udostępniona została właśnie stabilna wersja oznaczona numerem 3. Względem poprzedniego wydania, program ma być lepszy dosłownie pod każdym względem, jeszcze bardziej ułatwiając codzienną pracę osób związanych z kodem.

Wszystkich zmian rzeczywiście jest mnóstwo i dotyczą praktycznie każdego aspektu aplikacji, począwszy od wyglądu, na funkcjonowaniu i wydajności kończąc. To, co może być zauważalne dla użytkowników już w pierwszej chwili to nowa ikona i kolorystyka interfejsu. Zaimplementowano także nowy silnik kolorowania składni, obsługę Touch Bara na macOS-ie czy dotykowego wprowadzania w Windowsie.

Obraz

Autorzy zwracają także uwagę między innymi na lepszą pracę funkcji sprawdzającej pisownię, skuteczniejsze działanie automatycznych wcięć czy też lepsze przystosowanie interfejsu do ekranów o wysokiej rozdzielczości. Sublime Text 3 ma też być wyraźnie szybszy od wersji oznaczonej numerem 2 i to w każdym aspekcie: uruchamiania programu, otwierania plików, przewijania ich treści czy zamiany słów w dokumencie.

Warto dodać, iż możliwość korzystania z pełnej wersji Sublime Text 3 dotyczy nie tylko nowych klientów, ale także wszystkich osób, które kupiły wcześniej licencję na Sublime Text 2 (od lutego 2013 roku). Dla posiadaczy starszych kluczy przewidziano możliwość wykupienia aktualizacji.

Sublime Text 3 jest dostępny dla Windowsa, Linuksa oraz macOS-a. Najnowsza wersja jest już dostępna do pobrania z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)