ZWCAD ZWCAD 2021 SP1

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

ZWCAD to będący efektem wieloletniej pracy następca popularnego ZWCADa. Umożliwia on tworzenie rysunków i dokumentacji technicznych, wspierając użytkownika na każdym etapie projektowania CAD - od pomysłu, aż do realizacji.

Oprogramowanie wyposażone zostało we wszystkie niezbędne do projektowania wspomaganego komputerem funkcje i narzędzia. Umożliwia ono tworzenie rysunków 2D/3D oferując opcje do kreślenia różnego rodzaju linii, łuków, kształtów, rysowania brył oraz dokumentowania poszczególnych elementów projektu. Środowisko charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z formatami CAD - m.in. DWG/DXF wykorzystywanymi przez lidera w branży, AutoCADa. Wspiera ono gesty myszki, pozwalając sprawnie wywoływać dostępne funkcje, a także oferuje ciekawą funkcję wymiarowania przestrzeni papieru (wymiary obiektu powiązane są z jego modelem) i wyboru nakładających się na siebie elementów, np. linii.

ZWCAD dysponuje większością sprawdzonych rozwiązań z oprogramowania ZWCAD, jednak na nim nie bazuje. Twórcy napisali od podstaw nowe jądro programu (porzucili wykorzystywanego dotąd Intellicada), które sprawia, że nowa wersja działa znacznie szybciej i stabilniej od swojego poprzednika. Wprowadzono m.in. obsługę procesorów wielordzeniowych, a także usprawniono obsługę pamięci RAM.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

cena kompatybilność oraz brak problemów w przypadku przesiadki z AutoCAD'a
na razie żadnych
ocena użytkownika
30.12.2016 11:05 • Recenzja do wersji 2015

Poprzednie "recenzje" to chyba jakiś żart... zlepek jakiś pezpodstawnych oskarżeń.
Generalnie nie warto opierać się na opiniach ludzi prawdopodobnie niemających doczynienia z prawdziwą pracą w zawodzie np. architekta oraz można przypuszczać że nawet niemających doczynienia z programem Zwcad.
Żadna z negatywnych opini nie zawiera choćby wzmianki o jakiej dokładnie wersji programu mowa i na jakim sprzęcie była odpalona.
@Marcelemiu
"Czytałem gdzieś, że piszą jakiś silnik od nowa bo musieli zrezygnowac ze starego."
- Szkoda że nie możesz podać źródła swojej informacji, ogólnie ZWCAD został napisany od początku, ma nowy, jeszcze szybszy silnik graficzny co oczywiście pozytywnie wpływa na wydajność działania programu.
"Wygląd skopiowany z AutoCADa" - Program został napisany z myślą aby użytkownik przesiadając się z AutoCada niemiał problemów z odnaleźieniem się w nowym programie, ale oczywiście tego też nie uwzględniłeś.
@Regi-wawa
"kup i spadaj - cała filozofia" - Zwcad ma bardzo dobre wsparcie techniczne, także w naszym kraju niema najmniejszego problemu z uzyskaniem szybkiej pomocy nawet na oficjalnej stronie Zwcad.
"wczytanie rastra- i zwiecha. zaczytanie 5MB dwg-a - zwiecha. " - Szkoda że nie podałeś na jakim sprzęcie pracowałeś testując ten program, bo być może twój Pc nie spełniał nawet minimalnych wymagań Zwcad.

@bernard1983
"Mie kupujcie strata czasu na podróbę każdy inny cad pewnie lwpszy!" - a możesz podać chociaż jeden przykład tego lepszego programu typu cad?... bo chciałbym zobaczyć sposób w jaki oceniasz inne programy.
"nowa wersja beznadziejna pół funkcji nie działa nawet głupie opcje z paska poleceń." - Znowu szkoda że nie ma tutaj doprecyzowania o jakiej wersji mowa dokładnie, bo być może testowałeś jakąs wczesną wersję alfa...

"Chyba woda sodowa po dobrych opiniach do głowy udeżyła a nic skoro ukradli kody autocadowi . jasna sprawa" - Jasna sprawa jest taka że chyba pomyliłeś programy Zwcad nie bazuje na kradzionym kodzie źrudłowym, pomyliłeś chyba opinie.

Reasumując:
Program Zwcad w Styczniu 2017 planuje wydać oficjalną nową stabilną wersję, myslę że wtedy będzie można dopiero tak naprawde pisać jakiekolwiek subiektywne opinie, szkoda że tego faktu nie uwzględnili użytkownicy: bernard1983; Regi-wawa; Marcelemiu.

cena, szybszy, obsługa bloków dynamicznych, znakowanie dróg
nic
ocena użytkownika
23.11.2016 05:59 • Recenzja do wersji 2015

Nie tak dawno zacząłem pracować na ZwCAD 2017 std 64bit. Na ten moment jestem z programu zadowolony. Jest na pewno szybszy, radzi sobie z obrazami rastrowymi oraz obsługuje bloki dynamiczne.Widać, że producent ciągle go rozwija, więc nie jest to jeszcze efekt końcowy. W przypadku podejścia do klienta nie jest źle, bo na moje zapytanie akurat odpowiedzieli i w ofercie jest szkolenie podstawowe do tego Cad-a.