reklama

Zdjęcia Google rozpoznają dziecko, znajomego i najlepszą scenę z filmu

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Usługa Zdjęcia Google służy do przechowywania naszych zdjęć i filmów w chmurze. W przeciwieństwie do wielu podobnych usług, tutaj pomocą służą nam algorytmy, które wyręczają nas w wielu czynnościach. Do funkcji oferowanych przez Zdjęcia Google dołączają cztery nowe – postawiono na automatyzację, algorytm zadba by nasza kolekcja zdjęć była jeszcze lepsza.

Rozbudowane zostały funkcje związane z rozpoznawaniem twarzy. Prawdopodobnie posiadacie mnóstwo zdjęć, możliwe, że znaczna ich część znajduje się w chmurze. Możliwe, że również macie je dokładnie posegregowane, ale raczej nie macie stworzonych folderów ze zdjęciami konkretnej osoby. Jeśli korzystacie ze Zdjęć Google, to w końcu dostępna jest opcja wyświetlenia zdjęć z daną osobą. Algorytmy rozpoznawania twarzy postarają się wybrać wszystkie zdjęcia z konkretnym znajomym, które potem będziemy mogli przejrzeć.

Druga nowość skierowana jest dla świeżo upieczonych rodziców, którzy uwielbiają robić swojemu dziecku setki zdjęć. Jeśli dziecko często pojawiała się na zdjęciach, to automatycznie zostanie utworzona galeria z jego fotografiami. Dodatkowo, ten zbór zdjęć możemy łatwo udostępnić znajomym czy rodzinie.

Kolejna nowa funkcja skupia się na poprawieniu naszej kolekcji. Zdjęcia Google potrafią rozpoznać fotografię obróconą o 90 stopni i automatycznie ją obrócić. Ostatnia nowość skupia się na filmach. Algorytmy mają wybierać z nich najlepsze sceny i tworzyć krótkie animacje GIF, przykładowo wybiorą moment skoku do basenu czy wyjątkowy uśmiech naszego dziecka.

Nowe możliwości sprawiają, że Zdjęcia Google stają się jeszcze atrakcyjniejsze. Ceną jest oczywiście nasza prywatność: firma z Mountain View wnikliwie analizuje zawartość zdjęć, kto wie, co w przyszłości z wynikami tych analiz zrobi.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama