reklama

Zemana AntiMalware Free 2.74.0.150

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Zemana AntiMalware Free zajmuje się wykrywaniem i usuwaniem złośliwego oprogramowania na komputerze z systemem operacyjnym Windows. Stanowi bardzo dobre wsparcie dla programu antywirusowego.

Narzędzie umożliwia skanowanie zawartości dysku twardego w poszukiwaniu rozmaitych infekcji. Wykorzystuje unikatową technologię pracy "w chmurze", dzięki której bez problemu radzi sobie z usunięciem nie tylko złośliwego oprogramowania, ale także najnowszych wirusów, koni trojańskich, robaków, rootkitów, niechcianych aplikacji, wtyczek do przeglądarek internetowych, adware oraz zbędnych pasków narzędzi.

Zemana AntiMalware Free jest całkowicie bezpłatne i pozwala użytkownikowi na wykonywanie dowolnej liczby operacji związanych ze skanowaniem i usuwaniem plików. Program dostępny jest także w wersji Premium, która oferuje dodatkowo ochronę w czasie rzeczywistym i możliwość skanowania systemu na podstawie zdefiniowanego harmonogramu.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Wielosilnikowy skaner w chmurze ,bardzo szybki i skuteczny ,integracja z VirusTotal .
Nie widzę nie słyszę:).
ocena użytkownika

Program po pobraniu instaluje się jako 15 dniowy trial co ciekawe po każdej kolejnej aktualizacji trial się resetuje i korzystamy z nieustającego premium zapewne kiedyś zakończa tą bądź co bądź nietypową akcje promocyjną jednak do tego czasu warto pobrać zainstalować i cieszyć się wzmocnioną ochroną systemu ,sam program jest leciutki jak piórko w żadnym wypadku nie spowalnia ani startu systemu ani też przeglądania zasobów internetu w wersji premium spisuje się doskonale jako dodatkowe zabezpieczenie naszego komputera zapewniając ochronę w czasie rzeczywistym a dzięki technologii Pandora otrzymujemy zwiększoną ochronę min przeciw atakami typu Zero Day , mamy dostępne 2 tryby skanowania Inteligentny skan i Dokładny skan pierwszy jest wręcz ekspresowy natomiast drugi jak nazwa wskazuje jest skanem kompletnym i co mnie bardzo cieszy również szybkim to jak wiemy jest uzależnione od wielkości dysku i zgromadzonych na nim zasobów jednak przy kilkuset GB potrwa maksymalnie kilkadziesiąt minut ,po wykryciu infekcji możemy wykonać kilka czynności jak przeniesienie zagrożenia do kwarantanny ,dodania do wykluczonych zarówno obiektu jak i całego folderu jeśli wiemy co robimy i chcemy dany plik zatrzymać ,zgłosić jako bezpieczny czy też zasięgnąć opinii sprawdzając wykryty obiekt na VirusTotal ,przed usunięciem infekcji możemy utworzyć punkt przywracania systemu co można wcześniej włączyć/wyłączyć w ustawieniach programu ,jeśli ktoś nie chce korzystać z ochrony rezydentnej i używać wyłącznie jako skanera na życzenie to proponuje wejść w ustawienia & od-ptaszkować Włącz ochronę rezydentną i Automatyczne uruchamianie w zakładce zaawansowane ,można również wejść w systemowy Menedżer zadań i wyłączyć program w zakładce Uruchamianie .
Sam program zarówno w formie jak i w działaniu podobny jest do uznanego i cenionego HitmanPro co niech będzie najlepszą rekomendacją a ze swojej strony gorąco polecam:).

10.07.2016 23:15 | Recenzja do wersji 2.21.2.139
reklama

Komentarze

0 nowych
  #89 21.04.2018 09:31

A czy nie jest to podobnie jak z Malwarebytes ,że instalujesz ZAM jako trial na 14 dni z pełnymi funkcjami i jeżeli nie wykupisz licencji to po upływie tego czasu - zostaje program na komputerze ale z wersją nieco okrojoną tzn . taką jak darmowa . Niestety producentów którzy dają program za darmo do użytkowania czy testowania jest coraz mniej lub robią to coraz rzadziej charytatywnie .Niektórzy próbują uzyskać program biorąc udział w konkursach pisząc pochlebne farmazony i kadzą jak mogą najlepiej aby zostać wylosowanym . Ci którzy nie doznali zaszczytu wylosowania mogą być sfrustrowani ale aby zachować twarz życzą innym powodzenia w korzystaniu z programu . Przestańmy żebrać o darmowe a bądźmy honorowi bo skoro nie dostałeś lub nie możesz pobrać nie przeżywaj tego nadmiernie . Panowie i Panie więcej ambicji i jeżeli chcesz mieć dobrą ochronę na wysokim poziomie to musisz zapłacić za program lub korzystać z darmowych ze strony które są jeszcze dostępne . Te darmowe mogą być też w miarę skuteczne jeżeli będziemy używać głowy lub wiedzieć jak ustawić ,co zaznaczyć w trakcie i po instalacji chyba ,że są łatwe i bezobsługowe . Do ochrony komputera instalowanie częste triali tzn.płatnych jako darmowych na określony czas , zaowocuje tym ,że skończą się triale do wyboru ale może co istotne komputer dostać zadyszki lub zakrztusić się od namieszania w systemie i od błędów i źle odinstalowanych programów oraz często pobieranych i usuwanych . Dla osób które mają ważne dane na komputerze i nie chcą ich utracić nie polecam darmowych programów z działu bezpieczeństwa lecz płatne antywirusy lub pakiety antywirusowe .Tacy przeciętni użytkownicy ,szaraki jak większość podobnie jak ja którzy korzystają głównie z przeglądarki i czasami grają wystarczy Avast ,Panda ,Comodo ,AVG ,Microsoft Security Essentials itp.

hetmanrafalhetman   3 #88 13.03.2018 22:18

Ale to już nie jest darmowe - instaluje premium na 14 dni triala a nie darmową opcję. Lepiej wziąć sobie CIS http://www.open-youweb.com/darmowy-antywirus-i-firewall-comodo-internet-security.../ i eset online skaner niż tą zemane taka jest testowa już teraz tutaj na portalu do pobrania a nie wersja darmowa.

  #87 03.01.2018 19:33

Nie dokonałeś odkrycia,gdyż są antywirusy które nie tolerują innych antywirusów lub programów do ochrony komputera .Są takie które wzajemnie się uzupełniają ale i takie co sobie przeszkadzają . W trakcie instalacji nowego antywirusa wyłącza program który jeszcze jest , bądź go usuwa . Znam też takie przypadki ,że nie można zainstalować antywirusa gdy nie usuniesz dokładnie pozostałości po dawnym antywirusie .

  #86 12.12.2017 17:36

F- Secure Safe usuwa w trakcie instalacji program Zemana Malware automatycznie ponieważ uznaje ,że jest niezgodny .Do F- Secure pasuje Malwarebytes AntiMalware .

  #85 28.11.2017 11:45

Zamana Antilogger pozostało tylko 14 dni ,więc go odinstaluję i pobiorę tego Z. Malware i będzie na dłużej skoro kluczyk jeszcze działa.

Zero Ghost   16 #84 28.11.2017 11:42

@anonymus.91 (niezalogowany): "Nie wiem czy dotyczy to tego antywirusa rzeczywiście ale darmowe aby były darmowe muszą na czymś zarabiać , inaczej coś za coś ? "

W wersji darmowej program działa wyłącznie jako skaner na życzenie ,w wersji komercyjnej wspomaga dodatkowo program antywirusowy i chroni w czasie rzeczywistym.

Zero Ghost   16 #83 28.11.2017 11:39

@pytek.80 (niezalogowany): "Którego Zemana mam pobrać aby wpisać ten kluczyk bo jest darmowy (free) i premium ? Nie sądzę aby pobierając darmowego klucz w nim zadziałał ,dlatego proszę o sprecyzowanie czy nie mylę się ? kluczyk jest na stronie z wypowiedziami do tego free stąd moje wątpliwości "

Obojętnie ,tak czy inaczej uruchomi się trial ,czyli premium na 15 dni .
Klikasz na kluczyk "Licencja" w prawym górnym rogu ,następnie klik na "Aktywuj nową licencje"
w pole na klucz wklejasz kluczyk , czy zakupiony czy z promocji to nie jest istotne i masz Premium.

  #82 27.11.2017 22:13

@Zero Ghost: "GIVEAWAY-3667-2597"

Nadal działa

  #81 05.11.2017 10:29

Nie wiem czy dotyczy to tego antywirusa rzeczywiście ale darmowe aby były darmowe muszą na czymś zarabiać , inaczej coś za coś ? Czy tylko chodzi o preferencje w przeglądani czy o coś więcej i na ile jest to szkodliwe dla danego zwykłego internauty . Ja podchodzę do tych programów free i triali bez większych emocji i wątpliwości , lekko - bo są inne i skuteczniejsze metody inwigilacji internetowej niż program w programie . Co ciekawe - nie każdy o tym wie ,że ma szpiega na swoim komputerze . Jeżeli nie jesteś fachowcem lub z wiedzą hakerską , to pozostaje odłączenie komputera od prądu - jeżeli nie chcesz być w żaden sposób podglądany i podsłuchiwany . Kiedyś miałem dla przykładu na XP-eku Spyware Terminator kilka lat i jak wiadomo jest to program podejrzewany o wykradanie ,sprzedawanie danych i jakoś żadnych sensacji z nim nie zauważyłem i komputer działał prawidłowo .Instalowanie VPN ,zmiana IP , usuwanie ciasteczek i instalowanie wymyślnych rozszerzeń ,dodatków maskujących lub usuwających dane przeglądania co prawda utrudnia ,zmniejsza inwigilację ale nie daje 100 % skuteczności . Ale i to można obejść i są na to sposoby dając np. konia trojańskiego ukrytego w komputerze lub szkodnika nie do wykrycia dla antywirusa szczególnie darmowego i przez przeciętnego użytkownika komputera .

  #80 28.10.2017 17:23

Ochrona zakupów w 360 Total Security wykryła szkodliwe działanie Zemany Free podczas wchodzenia na strony (przypuszczalnie chodzi o szpiegowanie). Zemana była wyłączona ale jeden proces był włączony.

  #79 25.10.2017 20:03

Którego Zemana mam pobrać aby wpisać ten kluczyk bo jest darmowy (free) i premium ? Nie sądzę aby pobierając darmowego klucz w nim zadziałał ,dlatego proszę o sprecyzowanie czy nie mylę się ? kluczyk jest na stronie z wypowiedziami do tego free stąd moje wątpliwości .

Zero Ghost   16 #78 10.10.2017 13:58

Właśnie pojawił się nowy publiczny kluczyk do Zemana AntiMalware . 751 dni za free :)
wystarczy wkleić : GIVEAWAY-3667-2597
Promo pewnie szybko wygaśnie więc lepiej się pośpieszyć.

  #77 23.07.2017 21:52

Dobrze jest posiadać jakiś dodatkowy skaner obok zainstalowanego antywirusa. Czy zatem wybralibyście bezpłatny Malwarebytes czy też lepszy byłby Zemana Antimalware free?

Zero Ghost   16 #76 01.07.2017 14:37

Nowe promo ,licencja na rok ,wystarczy wkleić klucz : GIVEAWAY-7746-4408

Zero Ghost   16 #75 05.06.2017 14:15

Nowa promocja na Zemana AntiMalware Premium http://www.comss.info/page.php?al=Zemana_AntiMalware_Premium_Free
można też wkleić ZAM-PCPRO i macie licencje na 380 dni :)

Zero Ghost   16 #74 22.05.2017 14:29

Zemana AntiMalware Premium , wystarczy wkleić ZAM-GIVEAWAY i macie premium na 380 dni .
Lepiej się pośpieszyć ,te kluczyki można aktywować tylko przez kilka dni.

Zero Ghost   16 #73 24.04.2017 10:39

Promo na Zemana AntiLogger jest dalej aktywne, po pobraniu softu wystarczy wkleić podany tam kluczyk z licencją na 380 dni :)
http://www.comss.info/page.php?al=Zemana_AntiLogger_Pro

  #72 05.02.2017 20:27

@juta: Wleźć a nie wleść.

juta   19 #71 03.01.2017 16:42

@graphdesign: Dzięki. W sumie u mnie jest podobnie. Jest tam jakiś program AV na pokładzie, ale o rzeczywistej skuteczności ochrony ciężko mi jest dokładnie coś napisać, z racji na moją cholerną uwagę, ostrożność w co klikam i co odwiedzam jakoś nic nie chce wleść ;) Całe szczęście :)

  #70 03.01.2017 09:32

Wersja bezpłatna posiada taki sam numer jak płatna!!!

reklama