reklama

Zend Studio for Eclipse 6.1 już wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Zend Technologies Inc. wydało nową wersję swojego środowiska programistycznego dla języka PHP Zend Studio for Eclipse.

Najnowsza wersja programu przeznaczonego dla twórców stron wnosi przede wszystkim aktualizację podstawy programu, jaką jest Eclipse 3.4 Ganymede. Wersja Zend Studio 6.1 wspiera najnowszą wersję biblioteki Zend Framework 1.6, który w tej wersji został zintegrowany z popularnym frameworkiem ajaksowym Dojo Toolkit. Zend Framework jest produktem mającym być konkurencją dla platform .NET i Java.

W programie pojawił się "Zend Controller Test Case Wizard" przeznaczony do symulowania środowiska serwera (wraz z obsługą żądań oraz odpowiedzi). Zend postanowił również usprawnić tworzenie kodu JavaScript. W nowej wersji poprawiono analizę i podpowiedzi dla kodu JavaScript, dodano asystenta akcji dla elementów HTML, oraz poprawiono podpowiadanie składni skryptów.

Udoskonalone zostało narzędzie do zarządzania bazami danych, opartymi o język SQL, w którym poprawiono graficzny interfejs. Do dołączonego PHP dodano biblioteki, znane z standardowych edycji PHP takie jak php_mysql czy php_mysqli. Ponadto poprawiono wydajność programu oraz naprawiono błędy.

Wersja testowa Zend Studio 6.1 for Eclipse jest dostępna do pobrania z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Tworzenie stron i aplikacji internetowych.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić