reklama

Zimbra Desktop - poczta Yahoo! także offline

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Są owoce przejęcia przez Yahoo! firmy Zimbra za ponad 350 milionów dolarów - koncern wydał właśnie pierwszą wersję aplikacji Zimbra Desktop, której głównym założeniem jest umożliwienie dostępu do poczty przechowywanej w usłudze hostowanej Yahoo! Mail także wtedy, gdy brakuje połączenia z Internetem. Oprócz tego dostępna jest także edycja działająca online z poziomu przeglądarki. Udostępnienie Zimbra Desktop to dla Yahoo! tym samym wygrana w wyścigu z Google, które planuje podobną funkcjonalność w ramach Google Gears, ale dopiero w sierpniu.

Zimbra Desktop oprócz funkcji typowych dla programu pocztowego posiada także podstawową funkcjonalność edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, listy zadań i menedżera plików. Co warte podkreślenia, za pomocą programu można pobierać także pocztę innych dostawców - np. Gmaila. Zimbra zbudowana jest w oparciu o technologie webowe AJAX i Java, ale pracuje jako niezależna od przeglądarki aplikacja. Yahoo! promuje ją zauważając, że standardowe klienty poczty takie jak Outlook Express czy Thunderbird nie oferują tak wielu funkcji, a bardziej rozbudowane jak Office Outlook mocno zwalniają wraz z rosnącą skrzynką pocztową. Inaczej ma być w przypadku Zimbry.

Zimbra Desktop dostępna jest do pobrania na systemy Windows, Linux i Mac OS X z witryny Yahoo!. Przed pobraniem można także przejrzeć dokumentację.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama