Nadchodzi kolejna fala oszustw. Poczta Polska ostrzega

Nadchodzi kolejna fala oszustw. Poczta Polska ostrzega

Przesyłki dotrą do nas także w soboty
Przesyłki dotrą do nas także w soboty
Źródło zdjęć: © Flickr | Lukas Plewnia - CC BY-SA 2.0
01.04.2022 11:56, aktualizacja: 01.04.2022 12:32

Phishing stał się w ostatnim czasie naszą codziennością. Dzień po dniu spotykamy się z kolejnymi wiadomościami i telefonami od osób, które za cel obrały sobie przejęcie naszych oszczędności. Poczta Polska ostrzega przed możliwą nową kampanią.

Poczta Polska poinformowała, że jej zespół CERT odnotował potencjalnie niebezpieczne strony internetowe. Najpewniej zarejestrowano je z myślą o możliwości późniejszego wykorzystania w ramach kampanii phishingowych.

Jak czytamy w informacji opublikowanej przez Pocztę Polską, zespół CERT odnotował rejestrację kilku domen bliźniaczo podobnych do domeny, którą posługuje się spółka. Jako przykłady potencjalnie niebezpiecznych stron podano: poczla-poiska.pl i poczta-polska.pt. Oficjalny adres Poczty Polskiej to poczta-polska.pl. Podobieństwo rejestrowanych adresów nie może być dziełem przypadku. Być może to zapowiedź powrotu słynnego oszustwa na paczkę, z którym zmagaliśmy się jakiś czas temu.

Poczta Polska ostrzega przed oszustami
Poczta Polska ostrzega przed oszustami

- Nazwy rzekomych domen Poczty Polskiej, które pojawiły się ostatnio w internecie, zostały skonstruowane tak, by jak najwierniej przypominać w zapisie istniejącą stronę Spółki. Fałszywe strony różnią się od oficjalnej jedynie jedną literą. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą kradzieży. Spółka apeluje do klientów, by uważnie przyglądali się adresom stron oraz by nie klikali w podejrzane lub otrzymane od nieznanych osób linki - wyjaśnia Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska zaprezentowała zrzuty ekranu z potencjalnie niebezpiecznych stron. Są one bliźniacze do faktycznego serwisu instytucji.

Spółka apeluje do klientów, którzy otrzymają wiadomości (mail lub SMS) zawierające odnośniki do fałszywych stron Poczty Polskiej o podzielenie się informacją na ten temat z zespołem cyberbezpieczeństwa pod adresem incydent@poczta-polska.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)