Zostań burmistrzem: klasyczne SimCity do pobrania za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Electronic Arts ma kolejny prezent dla swoich fanów i tym razem chodzi o nie lada gratkę dla tych, którzy zawsze chcieli się wcielić w burmistrza lub prezydenta jakiegoś miasta. EA ponad dwadzieścia lat po debiucie gry SimCity 2000 udostępniło do pobrania za darmo z Origin wydanie Special Edition świetnej kontynuacji. Można teraz na spokojnie porównać, jak klasyk wypada na tle głośnej piątej części wypuszczonej w zeszłym roku.

Niech nikogo nie zwiedzie podtytuł, który w obecnych czasach kojarzyłby się pewnie z usprawnioną graficznie reedycją danego dzieła. Wersja specjalna ukazała się wcale nie jakoś ostatnio, lecz w 1995 roku, poza grą właściwą zawierając w zestawie wszelkie wydane dla niej rozszerzenia, kolejne scenariusze, filmy (nowość dla marki i swojego czasu rzadko spotykany dodatek, nawet w dobie upowszechniania się nośników CD) czy lepszą muzykę. Z otwartymi ramionami fani powitali też zaawansowany edytor map.

Kiedy po dwóch dekadach patrzy się na materiały reklamowe projektu, trudno uwierzyć, jak wielki postęp technologiczny miał miejsce w tym czasie. Mówiło się o nieSimowitym poziomie realizmu grafiki, która przy przełomowym izometrycznym rzucie na pięknie rozpikselowane metropolie oraz 256 kolorach wyciskała ostatnie soki z niegdysiejszych zestawów komputerowych. Nikt o czymś takim jak patch wtedy nawet nie słyszał, o DLC nie wspominając. Skok w przyszłość i mamy niedorobione produkcje na premierze oraz rozważne wstrzymywanie się z zakupami, by gry poprawiono i uzupełniono dodatkami...

© dobreprogramy
s