A tak by wyglądał Instagram, gdyby działał na Windows 95

fot. Misha Petrick
fot. Misha Petrick

25.08.2020 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 95 niedawno świętował swoje 25-lecie. System operacyjny Microsoftu był prawdziwą rewolucją dla komputerów osobistych.

Ten system operacyjny wprowadził wiele elementów, które po dziś dzień z nami pozostały i bierzemy za pewnik. Na temat jego innowacji, czy też ekstrawaganckiej kampanii reklamowej można by napisać opasłe tomiska.

Z drugiej strony można oddać się fantazjom w stylu "co by było gdyby". Jedną z nich popełnił rosyjski grafik i animator Misha Petrick.

Petrick opracował kilka animowanych obrazków (GIF-ów), w których pokazał, jak by wyglądał Instagram, gdyby powstał w czasach Windowsa 95.

fot. Misha Petrick
fot. Misha Petrick

Rezultat jest niezwykle ciekawy (zobaczcie tutaj), zabawny i doskonale wpisuje się w nurt tzw. "demake'ów" (gra słów na słowie "remake"), które są kojarzone w pierwszej kolejności z grami wideo, ale nie aplikacjami.

"Wychowywałem się w latach 90. i Windows 95 był bardzo fajny dla mnie, tak jak Instagram jest 'cool' dla dzisiejszych dzieciaków. Cały urok polega na dopasowaniu do siebie tych dwóch sprzeczności (Windowsa 95 i Instagrama - przyp. red.)" - powiedział Petrick o swoim dziele.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)