ADATA HD830 – HDD, który wytrzymuje nacisk 3000 kg i upadek na beton

ADATA HD830 – HDD, który wytrzymuje nacisk 3000 kg i upadek na beton

ADATA HD830 to dysk do zadań specjalnych. Dosłownie. Źródło: Depositphotos
ADATA HD830 to dysk do zadań specjalnych. Dosłownie. Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
13.09.2018 17:50, aktualizacja: 13.09.2018 18:44

Komuż z użytkowników mających na co dzień do czynienia z dyskami twardymi nie przytrafiło się choć raz utracić dostępu do danych wskutek mechanicznego uszkodzenia nośnika? Zaryzykuję stwierdzenie, że rokrocznie z tego właśnie powodu tysiące HDD trafiają na śmietnik, odsyłając w niepamięć przechowywane na nich pliki. Dlatego być może zainteresuje was najnowszy produkt firmy ADATA, która szumnie ogłosiła wprowadzenie na rynek „praktycznie niezniszczalnego” przenośnego dysku twardego na USB 3.1 – HD830. To naprawdę pancerny magazyn danych.

ADATA HD830, jak twierdzi producent, jest całkowicie odporny na kurz i wodę, wliczając w to całkowite zanurzenie, o czym ma świadczyć norma IP68. Idąc dalej, aluminiowo-gumowa obudowa potrafi ponoć wytrzymać nacisk do 3000 kg. Wreszcie, producent chwali się uzyskaniem certyfikatu MIL-STD-810G 516.6 Armii Stanów Zjednoczonych, który wedle założeń gwarantuje zdolność do bezbłędnej pracy po upadku na beton z wysokości 1,22 m.

Źródło: ADATA
Źródło: ADATA

Zdaniem ADAT-y tak wysoką odporność magazyn zawdzięcza nie tylko wysokiej klasy materiałom, użytym do wykonania obudowy, ale także specjalnemu systemowi antywstrząsowemu. Kiedy sensor wykryje zbyt duże natężenie wibracji lub gwałtowny ruch, HDD zostanie błyskawicznie wyłączony, przez co rzekomo sprzęt nigdy nie będzie pracować w momencie uderzenia, po upadku. Co ciekawe, o prawidłowym działaniu układu ma informować dioda LED, zmieniając kolor z niebieskiego na czerwony w momencie dezaktywacji mechaniki dysku (załączenia blokady).

Przewidziano trzy warianty pojemności: 2 TB, 4 TB oraz 5 TB. Każdy z nich trafi na rynek z trzema rodzajami gumowych okładzin, do wyboru: czarne, czerwone lub niebieskie. Prócz dysku ADATA zamierza umieszczać w zestawie kabel transmisyjny USB, a całość zostanie objęta trzyletnią gwarancją. Jedyną niewiadomą pozostają ceny poszczególnych modeli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)