ADATA XPG SPECTRIX S40G – dysk SSD dla fanów podświetlenia RGB

ADATA XPG SPECTRIX S40G – dysk SSD dla fanów podświetlenia RGB

ADATA prezentuje dysk z podświetleniem RGB, fot. materiały prasowe
ADATA prezentuje dysk z podświetleniem RGB, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
27.05.2019 12:14

ADATA poszerza swoją ofertę dysków SSD o nowy model stworzony z myślą o graczach. ADATA XPG SPECTRIX S40G to półprzewodnikowy dysk, który jako pierwszy w ofercie tego producenta został wyposażony w programowalne podświetlenie RGB.

Czyni to z niego interesującą propozycję głównie dla właścicieli obudów z oknem, którzy lubią wyróżniające się wizualnie podzespoły. Do tego dochodzą wysokie transfery i kilka opcji pojemności. Stosunkowo niedawno na rynek trafiły także nowe pamięci XPG SPECTRIX D60G, również z kolorowym podświetleniem.

Dysk wykorzystuje pamięci 3D TLC NAND, kontroler SMI oraz interfejs PCIe 3.0 z obsługą NVMe 1.3. Maksymalna prędkość to dla odczytu i zapisu odpowiednio 3500 oraz 3000 MB/s, a liczba losowych operacji wejścia i wyjścia to 290 oraz 240 IOPS.

ADATA XPG SPECTRIX S40G, fot. materiały prasowe.
ADATA XPG SPECTRIX S40G, fot. materiały prasowe.

W urządzeniu zastosowano kilka rozwiązań, które mają wpływać na jego żywotność i bezbłędną pracę, w tym technologie SLC Caching, DRAM Cache Buffer oraz E2E Data Protection. Poza wydajnością, uwagę przykuwa oczywiście podświetlenie. Do jego obsługi przewidziano oprogramowanie XPG RGB, które pozwala dostosować intensywność i kolor lub skorzystać z gotowych wzorów świecenia. Świecące elementy widać głównie wzdłuż dłuższych krawędzi dysku.

ADATA XPG SPECTRIX S40G trafi na rynek w trzech pojemnościach: 256 GB, 512 GB oraz 1 TB, dla których referencyjne wartości TBW wynoszą odpowiednio 160, 320 oraz 640 TB. Wszystkie dyski objęte są 5-letnią gwarancją bez limitu zapisanych danych. Dysk z podświetleniem to nie pierwszy produkt kierowany do graczy, który jest teraz na tapecie. Na targach Computex ADATA prezentuje także inne produkty dla tej samej grupy odbiorców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)