ADATA XPG SPECTRIX S40G – dysk SSD dla fanów podświetlenia RGB

ADATA XPG SPECTRIX S40G – dysk SSD dla fanów podświetlenia RGB27.05.2019 12:14
ADATA prezentuje dysk z podświetleniem RGB, fot. materiały prasowe
ADATA prezentuje dysk z podświetleniem RGB, fot. materiały prasowe

ADATA poszerza swoją ofertę dysków SSD o nowy model stworzony z myślą o graczach. ADATA XPG SPECTRIX S40G to półprzewodnikowy dysk, który jako pierwszy w ofercie tego producenta został wyposażony w programowalne podświetlenie RGB.

Czyni to z niego interesującą propozycję głównie dla właścicieli obudów z oknem, którzy lubią wyróżniające się wizualnie podzespoły. Do tego dochodzą wysokie transfery i kilka opcji pojemności. Stosunkowo niedawno na rynek trafiły także nowe pamięci XPG SPECTRIX D60G, również z kolorowym podświetleniem.

Dysk wykorzystuje pamięci 3D TLC NAND, kontroler SMI oraz interfejs PCIe 3.0 z obsługą NVMe 1.3. Maksymalna prędkość to dla odczytu i zapisu odpowiednio 3500 oraz 3000 MB/s, a liczba losowych operacji wejścia i wyjścia to 290 oraz 240 IOPS.

ADATA XPG SPECTRIX S40G, fot. materiały prasowe.
ADATA XPG SPECTRIX S40G, fot. materiały prasowe.

W urządzeniu zastosowano kilka rozwiązań, które mają wpływać na jego żywotność i bezbłędną pracę, w tym technologie SLC Caching, DRAM Cache Buffer oraz E2E Data Protection. Poza wydajnością, uwagę przykuwa oczywiście podświetlenie. Do jego obsługi przewidziano oprogramowanie XPG RGB, które pozwala dostosować intensywność i kolor lub skorzystać z gotowych wzorów świecenia. Świecące elementy widać głównie wzdłuż dłuższych krawędzi dysku.

ADATA XPG SPECTRIX S40G trafi na rynek w trzech pojemnościach: 256 GB, 512 GB oraz 1 TB, dla których referencyjne wartości TBW wynoszą odpowiednio 160, 320 oraz 640 TB. Wszystkie dyski objęte są 5-letnią gwarancją bez limitu zapisanych danych. Dysk z podświetleniem to nie pierwszy produkt kierowany do graczy, który jest teraz na tapecie. Na targach Computex ADATA prezentuje także inne produkty dla tej samej grupy odbiorców.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)