Adobe naprawdę zależy, abyś odinstalował Flash. Bezwzględnie żegna starą technologię

Z końcem 2020 pożegnamy Adobe Flash, fot. Sean Gallup/Getty Images
Z końcem 2020 pożegnamy Adobe Flash, fot. Sean Gallup/Getty Images

22.06.2020 15:08, aktual.: 22.06.2020 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żegnaj Adobe Flash, kiedyś byłeś podporą niemal każdej strony internetowej w latach 90., która chciała wyglądać "cool". Miałeś też swoje zastosowanie do śmiesznych animacji zanim powstało YouTube. Przydałeś się też do przeglądarkowych gierek. Jednak w roku 2020 już nikt ciebie nie potrzebuje.

Jak donosi ZDNet, Adobe zakończy jakiekolwiek wsparcie Adobe Flash Playera z końcem 2020 roku. Co więcej, firma będzie rozsyłać powiadomienia użytkownikom posiadającym Flasha z prośbą o jego odinstalowanie.

Technologia Adobe Flash od dłuższego czasu była wykorzystywana do cyber-ataków, z racji wielu luk bezpieczeństwa. Flash był także koszmarem dla komputerów w sensie wydajnościowym. Nic dziwnego, że już od dłuższego czasu większość witryn internetowych przeszła na HTML5.

Aby zadbać o bezpieczeństwo, Adobe zablokuje możliwość odtwarzania jakiejkolwiek zawartości w Flash Playerze (w jakiejkolwiek jego formie) począwszy od 2021 roku.

Firma ma usunąć również Adobe Flash ze swojej witryny i nie będzie można tej aplikacji/wtyczki już pobrać.

Są to drastyczne środki, ale pokazujące jedynie jakim jest ciężarem ta starożytna już w komputerowym świecie technologia.

[frame]Chcesz odinstalować Adobe Flash już teraz? Sprawdź Adobe Flash Player Uninstaller na Windowsa w naszym katalogu oprogramowania. Aplikacja to pozwoli całkowicie usunąć Adobe Flash i wszelkie po nim pozostałości.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)