Adobe Photoshop CS3 przeszedł do historii. Serwery aktywacji zostały wyłączone

Adobe Photoshop CS3 przeszedł do historii. Serwery aktywacji zostały wyłączone

Serwery aktywacji Photoshopa CS3 są już wyłączone
Serwery aktywacji Photoshopa CS3 są już wyłączone
Oskar Ziomek
13.01.2020 15:18

Masz Photoshopa CS3 i chcesz aktywować go na nowym komputerze? Mamy złe wieści – na forum Adobe potwierdzono, że serwery aktywacyjne nie działają, a przez to nie ma już takiej możliwości. O Photoshopie CS3 należy zapomnieć i zainteresować się nowszym oprogramowaniem do edycji zdjęć.

Chociaż użytkownicy mieli problemy z aktywacją Photoshopa CS3 już od dłuższego czasu, wyjaśnienie kłopotów pojawiło się na forum społeczności Adobe dopiero w ubiegłym tygodniu.

Nancy O'Shea znająca sytuację w firmie tłumaczy, że serwery Adobe związane z aktywacją Photoshopa CS3 już nie działają, a Adobe zrezygnował z udostępniania instalatorów pozwalających na dzialanie oprogramowania bez aktywacji. Problemu nie rozwiąże także pomoc techniczna. Innymi słowy – było, minęło, jak zresztą dosłownie wspomina na końcu swojej wypowiedzi.

Obraz

Photoshop CS3 pojawił się na rynku w kwietniu 2007 roku jako 10 wydanie tego programu. Ma więc już ponad 12 lat i koniec wsparcia nie powinien szczególnie zaskakiwać. Niewątpliwie szkoda jednak, że w wyniku wyłączenia całej infrastruktury, użytkownicy nie mają możliwości aktywacji swoich kopii programu. Obecnie nie pozostaje im nic innego, jak zakup współczesnego wydania aplikacji.

Abonament na Photoshopa w ramach Adobe Creative Cloud to obecnie wydatek nieco ponad 12 euro miesięcznie, ale w pakiecie znajduje się także Lightroom oraz przestrzeń dyskowa w chmurze. W przeliczeniu, rocznie trzeba więc wydać około 625 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (170)