Aktualizacja Androida w dwuletnim smartfonie powinna być czymś normalnym

Aktualizacja Androida w dwuletnim smartfonie powinna być czymś normalnym

Aktualizacja Androida w dwuletnim smartfonie powinna być czymś normalnym
15.10.2014 12:36

Najbliższe dwa miesiące zapowiadają się ciekawie dla użytkowników smartfonów Samsunga. Według danych opublikowanych przez serwis Just About Phones, 13 modeli z rodziny Galaxy dostanie aktualizację do Androida w wersji 4.4.4. Wśród nich możemy znaleźć między innymi Galaxy Note 2, który na rynku pojawił się w 2012 roku.

Wadą smartfonów działających pod kontrolą Androida są aktualizacje systemu do nowszej wersji. Użytkownicy urządzeń ze zmodyfikowaną przez producenta wersją zielonego robocika, nie mogą pobrać aktualizacji wprost od Google. Muszą czekać do momentu gdy producent ich smartfonu czy tabletu przygotuje Androida pod dany model, o ile w ogóle postanowi to zrobić. Niestety na w miarę sensowne wsparcie mogą liczyć głównie posiadacze flagowych modeli. W przypadku modeli ze średniej półki często dostajemy jedną lub dwie aktualizacje i na tym się kończy. Oczywiście zawsze można poradzić sobie samemu, chociażby poprzez wgranie CyanogenMod, ale nie po to wydajemy dość sporą sumę pieniędzy, aby potem męczyć się z aktualizacjami systemu operacyjnego.

Obraz

Samsung stworzył już ponad 100 modeli smartfonów z Androidem. Jednak tylko użytkownicy wybranych modeli mogą liczyć na regularne wydawanie aktualizacji do nowszych wersji systemu operacyjnego. Serwis Just About Phones opublikował dane z których możemy dowiedzieć się, że aktualizację do Androida w wersji 4.4.4 w ciągu dwóch najbliższych miesięcy dostanie 13 modeli. Obecność Samsunga Galaxy S5 czy Galaxy Note 3 na tej liście nie powinna nikogo dziwić, Android 4.4.4 dla tych modeli jest już w pełni gotowy i proces aktualizacji powinien rozpocząć się w ciągu najbliższych dni. Jest tu jednak też wydany 2 lata temu model Galaxy Note 2, dla którego aktualizacja jest właśnie przygotowana i powinna pojawić się już w listopadzie.

Aktualizacja dla Galaxy Note 2 z pewnością jest miłym zaskoczeniem dla użytkowników tego modelu. Jednak dwuletnie wsparcie powinno być czymś normalnym, nie tylko w przypadku flagowych modeli. Aktualizowanie jakiegokolwiek smartfonu tylko przez rok po premierze lub nawet krócej, bardzo dobrze pokazuje, że wielu producentów nie podchodzi zbyt poważnie do klienta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)