Aktualizacja bezpieczeństwa iOS 11.2.2 spowalnia (starsze) iPhone'y

Strona głównaAktualizacja bezpieczeństwa iOS 11.2.2 spowalnia (starsze) iPhone'y
10.01.2018 23:13
Aktualizacja bezpieczeństwa iOS 11.2.2 spowalnia (starsze) iPhone'y

Dwa dni temu Apple wydał aktualizację iOS 11.2.2, która zabezpiecza telefony i tablety przez atakiem Spectre wykorzystującym głośną lukę w procesorach. Wszyscy dyskutują o tym, jak tego typu aktualizacje wpłyną na wydajność urządzeń. Producenci zapewniają, że zależy to od wielu czynników i że przeciętnie nie powinno być to odczuwalne. Podobnie zapewniał Apple komentując załatanie luki Meltdown w grudniowych aktualizacjach. Spectre jest jednak dużo trudniejsze do załatania...

bEKtKBhN

Melvin Mughal przeprowadził baterię testów na starszym modelu iPhone 6. Ich rezultaty są druzgocące, telefon zwolnił o mniej więcej 40%.

350208784142198721

Nasz redakcyjny iPhone 6 po aktualizacji do iOS 11.2.2 również wykazał spadek wydajności, choć nie aż tak znaczący. Tutaj wyniki Geekbench 4 przed aktualizacją i po aktualizacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trzeba przy tym pamiętać, że na problemy z wydajnością będące efektem aktualizacji zabezpieczających przed Meltdown i Spectre nakłada się inny problem, z którym borykają się użytkownicy starszych urządzeń Apple - zwalnianie procesorów z powodu starzejących się baterii. Jest to wyjątkowo pechowy zbieg okoliczności, który spowodował ostatnio, że mój stary iPhone 6 - jeszcze do niedawna działający wolno, ale jednak - w tej chwili zaczyna mnie już mocno irytować.

bEKtKBhP

Warto mieć to w pamięci, jeśli np. planujecie sprzedać lub kupić jakieś starsze urządzenia Apple. Wygląda na to, że legendarne trzymanie wartości przez gadżety tego producenta właśnie odchodzi do lamusa...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKtKBiL