Aktualizacja bezpieczeństwa iOS 11.2.2 spowalnia (starsze) iPhone'y

Aktualizacja bezpieczeństwa iOS 11.2.2 spowalnia (starsze) iPhone'y
10.01.2018 23:13
Aktualizacja bezpieczeństwa iOS 11.2.2 spowalnia (starsze) iPhone'y

Dwa dni temu Apple wydał aktualizację iOS 11.2.2, która zabezpiecza telefony i tablety przez atakiem Spectre wykorzystującym głośną lukę w procesorach. Wszyscy dyskutują o tym, jak tego typu aktualizacje wpłyną na wydajność urządzeń. Producenci zapewniają, że zależy to od wielu czynników i że przeciętnie nie powinno być to odczuwalne. Podobnie zapewniał Apple komentując załatanie luki Meltdown w grudniowych aktualizacjach. Spectre jest jednak dużo trudniejsze do załatania...

Melvin Mughal przeprowadził baterię testów na starszym modelu iPhone 6. Ich rezultaty są druzgocące, telefon zwolnił o mniej więcej 40%.

350208784142198721

Nasz redakcyjny iPhone 6 po aktualizacji do iOS 11.2.2 również wykazał spadek wydajności, choć nie aż tak znaczący. Tutaj wyniki Geekbench 4 przed aktualizacją i po aktualizacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trzeba przy tym pamiętać, że na problemy z wydajnością będące efektem aktualizacji zabezpieczających przed Meltdown i Spectre nakłada się inny problem, z którym borykają się użytkownicy starszych urządzeń Apple - zwalnianie procesorów z powodu starzejących się baterii. Jest to wyjątkowo pechowy zbieg okoliczności, który spowodował ostatnio, że mój stary iPhone 6 - jeszcze do niedawna działający wolno, ale jednak - w tej chwili zaczyna mnie już mocno irytować.

Warto mieć to w pamięci, jeśli np. planujecie sprzedać lub kupić jakieś starsze urządzenia Apple. Wygląda na to, że legendarne trzymanie wartości przez gadżety tego producenta właśnie odchodzi do lamusa...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)