Aktualizacja Espresso i ATSL 1.0 – nowości dla deweloperów Androida

Strona głównaAktualizacja Espresso i ATSL 1.0 – nowości dla deweloperów Androida
26.07.2017 16:51
Aktualizacja Espresso i ATSL 1.0 – nowości dla deweloperów Androida

W ręce programistów zajmujących się Androidem, a konkretnie tematyką testów, trafiają właśnie nowe wersje narzędzi, które Google zapowiadało podczas konferencji I/O 2017. Mowa o frameworku Espresso (teraz w wersji 3.0.0) oraz Android Testing Support Library – bibliotece umożliwiającej wygodniejsze zarządzanie testami.

bETmIeFx

Ta oznaczona została numerem 1.0 i jest to pierwsza tak duża jej aktualizacja. Nowości obejmują oczywiście zwiększenie stabilności i rozwiązanie dotychczasowych błędów, ale przede wszystkim nowe funkcje, w tym obsługę wielu procesów w kontekście Espresso oraz narzędzie Android Test Orchestrator.

Test-driven development on Android with the Android Testing Support Library (Google I/O '17)

To narzędzie, które (w skrócie) pozwoli uruchamiać testy w niezależnych od siebie środowiskach, by poszczególne porażki nie wpływały na możliwość wykonywania dalszych testów. Warto dodać, że na tę chwilę pozostaje w wersji beta i używanie go wymaga korzystania z linii poleceń. Docelowo jednak ma zostać zintegrowane z innymi narzędziami, w tym Android Studio, by ułatwić wykorzystywanie go w aplikacjach.

bETmIeFz

Programistów Androida, których do teraz nie zainteresowały oferowane przez Google narzędzia do testowania, zachęcić mogą oficjalne poradniki, w tym dokumentacja ATSL. Warte uwagi jest również zamieszczone powyżej nagranie z prezentacji podczas Google I/O, w którym porusza się tematykę TDD i wykorzystanie zalet opisywanych tu narzędzi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETmIeFJ
Komentarze (2)
bETmIeGv