Aktualizacja Windows 10 nie sprzyja aplikacjom: niektóre tracą funkcje, inne – dostęp do internetu

Aktualizacja Windows 10 nie sprzyja aplikacjom: niektóre tracą funkcje, inne – dostęp do internetu
Oskar Ziomek

05.10.2018 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na jaw wychodzą kolejne problemy, z którymi już teraz muszą się zmierzyć pierwsi użytkownicy październikowej aktualizacji Windowsa 10. Wcześniej na tapecie pojawiły się kłopoty ze wskazaniami obciążenia CPU w Menedżerze zadań oraz poważny problem znikających plików po aktualizacji. Tym razem warto zwrócić uwagę na odkrywane dopiero błędy dotyczące działania aplikacji, co ciekawe zarówno tych systemowych, jak i oferowanych przez zewnętrznych producentów.

Okazuje się, że po zainstalowaniu październikowej aktualizacji, niektórzy skarżą się na wspólny problem wszystkich aplikacji systemowych, w tym przeglądarki Edge, Kalendarza, Wiadomości czy Poczty. Programy nie potrafią połączyć się z internetem, a w konsekwencji trudno uznać je za użyteczne. Co ciekawe, problem jest już znany Microsoftowi i na oficjalnym forum pojawiła się nawet propozycja jego tymczasowego rozwiązania.

Właściwości połączenia sieciowego – tu można włączyć obsługę IPv6.
Właściwości połączenia sieciowego – tu można włączyć obsługę IPv6.

Kłopot zdaje się dotykać tylko tych urządzeń, które nie mają skonfigurowanych połączeń IPv6. Microsoft deklaruje rozwiązanie usterki wraz z najbliższą aktualizacją, a do tego czasu sugeruje tymczasowe usunięcie kłopotu poprzez włączenie obsługi IPv6. W tym celu należy odwiedzić ustawienia Połączeń sieciowych i zaznaczyć właściwą opcję we właściwościach wybranego połączenia z internetem.

Problemy z internetem to jednak nie wszystko, bo jak się okazuje, październikowa aktualizacja ma także wpływ na działanie programów od zewnętrznych producentów. Serwis Softpedia zwraca w tym kontekście uwagę na problemy dotykające CCleanera, który po aktualizacji Windowsa 10 nie radzi sobie z usuwaniem części plików, w tym ostatnich dokumentów w Eksploratorze. W tym przypadku również usterka jest już znana, a twórcy deklarują, że powinna zostać rozwiązana wraz z kolejną aktualizacją CCleanera.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (211)