Aktywacja Creators Update kluczem Windowsa 7 lub 8.1 – jest haczyk

Aktywacja Creators Update kluczem Windowsa 7 lub 8.1 – jest haczyk

Aktywacja Creators Update kluczem Windowsa 7 lub 8.1 – jest haczyk
Oskar Ziomek
07.04.2017 19:22

Dla wszystkich osób chcących już teraz wykonać czystą instalację Creators Update, najnowszej wersji systemu Windows 10, mamy dobrą wiadomość: system będzie można aktywować kluczami Windowsa 7 oraz 8.1, podobnie jak miało to miejsce w przypadku zeszłorocznej aktualizacji Anniversary Update. Jeśli zatem dysponujemy takimi licencjami, wystarczy pobrać oficjalny obraz systemu i przystąpić do instalacji na nowym lub sformatowanym dysku.

Uwaga, z aktywacją nie warto się śpieszyć

Warto natomiast zwrócić uwagę, że klucz ten może nie zostać zaakceptowany bezpośrednio w oknie instalacyjnym. Na tym etapie należy wybrać opcję pominięcia aktywacji. Dokonamy jej chwilę później, korzystając z menu Aktualizacji i zabezpieczeń w ustawieniach systemowych. Tutaj klucz z poprzednich wersji Windowsa powinien zostać bez problemu zaakceptowany.

Cały proces nie powinien być kłopotliwy, jak mogło to mieć miejsce jeszcze przy pierwszym wydaniu Windowsa 10. Od czasu ostatniej aktualizacji, Microsoft zmienił sposób zarządzania kluczami licencyjnymi. Teraz przypisywane są do kont użytkowników, co eliminuje kłopoty przy „przepisywaniu” licencji na nową maszynę lub ponownej instalacji z nowymi komponentami, o ile użytkownik nie wykorzystywał na danym komputerze wyłącznie konta lokalnego.

Przypomnijmy, że dystrybucja Creators Update będzie przebiegać falowo, a proces będzie doskonalony na podstawie informacji zwrotnej zebranej z kolejnych fal. O dziesięciu najciekawszych nowościach możecie przeczytać w osobnej publikacji. W Windows Update aktualizacja będzie trafiać do użytkowników systemu Microsoftu począwszy od 11 kwietnia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)