Serwis społecznościowy, czyli alternatywa dla Twittera i Facebooka rusza na podbój Europy. Od piątku dostępna jest wersja anglojęzyczna, za kilka tygodni dołączyć ma opcja włączenia języka węgierskiego.

bETIxrpN

Przypomnijmy. Serwis Albicla.com został stworzony przez kluby "Gazety Polskiej". Tuż przed startem portalu, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", stwierdził, że serwis ma stać się alternatywą dla "dominacji amerykańskich mediów społecznościowych". Twórca Albicla określił ich mianem "cybernetycznych zamordystów".

W nieco ponad miesiąc od startu serwisu mówi: - Liczymy, że w dwa lata będziemy mieli milion użytkowników – czytamy na Wirtualnemedia.pl.

Z jego wyliczeń wynika, że na Albicli przybywa około tysiąca użytkowników co kilka dni i w pierwszy kwartale ich liczebność ma sięgnąć 100 tysięcy. Pomóc w osiąganiu kolejnych kamieni milowych mają kolejne wersje językowe. Angielski już jest, a za chwilę dołączyć ma węgierski.

bETIxrpP

Start serwisu Albicla.com miał kosztować ponad 100 tys. zł. Za techniczną stronę odpowiadać ma dział IT z przeszłością w portalu niezależna.pl i witryny Telewizji Republika.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (86)
bETIxrqL