Albicla stawia na języki obce. Angielski już jest, węgierski następny w kolejce

Albicla stawia na języki obce. Angielski już jest, węgierski następny w kolejce

Albicla stawia na języki obce. Angielski już jest, węgierski następny w kolejce
Redakcja
12.03.2021 15:30

Serwis społecznościowy, czyli alternatywa dla Twittera i Facebooka rusza na podbój Europy. Od piątku dostępna jest wersja anglojęzyczna, za kilka tygodni dołączyć ma opcja włączenia języka węgierskiego.

Przypomnijmy. Serwis Albicla.com został stworzony przez kluby "Gazety Polskiej". Tuż przed startem portalu, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", stwierdził, że serwis ma stać się alternatywą dla "dominacji amerykańskich mediów społecznościowych". Twórca Albicla określił ich mianem "cybernetycznych zamordystów".

W nieco ponad miesiąc od startu serwisu mówi: - Liczymy, że w dwa lata będziemy mieli milion użytkowników – czytamy na Wirtualnemedia.pl.

Z jego wyliczeń wynika, że na Albicli przybywa około tysiąca użytkowników co kilka dni i w pierwszy kwartale ich liczebność ma sięgnąć 100 tysięcy. Pomóc w osiąganiu kolejnych kamieni milowych mają kolejne wersje językowe. Angielski już jest, a za chwilę dołączyć ma węgierski.

Start serwisu Albicla.com miał kosztować ponad 100 tys. zł. Za techniczną stronę odpowiadać ma dział IT z przeszłością w portalu niezależna.pl i witryny Telewizji Republika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)