AliorSync od niedzieli pod szyldem T-Mobile, w sobotę będzie wyłączony

AliorSync od niedzieli pod szyldem T-Mobile, w sobotę będzie wyłączony02.05.2014 09:54
AliorSync od niedzieli pod szyldem T-Mobile, w sobotę będzie wyłączony

4 maja zniknie marka AliorSync, a klienci banku zostaną przekazani pod skrzydła T-Mobile Usługi Bankowe. Warto wszystkie ważne operacje wykonać dziś lub zaczekać do niedzieli, gdyż jutro system bankowości internetowej będzie wyłączony.

Jutro z Sieci zniknie strona Sync.pl, a jej miejsce zajmie T-MobileBankowe.pl. W opublikowanej przez Sync wiadomości do klientów można przeczytać, że jego portal zostanie w sobotę wyłączony na całą dobę (od północy do 23:59), nie będzie również możliwości korzystania z aplikacji mobilnych i wirtualnego oddziału, zaś telefoniczna obsługa klienta zostanie ograniczona do zastrzegania kart. Transakcje kartowe będą przebiegać bez zmian, klienci Synca mogą więc spokojnie płacić kartami i korzystać z bankomatów. Ważność kart również nie ulega zmianie. Niestety utrudnione będą zakupy przez Internet, gdyż aż do poniedziałku planowana jest przerwa w obsłudze płatności Płacę z Alior Sync oraz PayU Express Alior Sync.

350104673933617089

W niedzielę ruszy serwis pod szyldem T-Mobile. Klienci odwiedzający stronę Sync.pl będą automatycznie przekierowywani na T-MobileBankowe.pl. Logowanie na stronie odbywać się będzie pod adresem https://online.t-mobilebankowe.pl i warto upewnić się, że w informacjach o certyfikacie, którym będzie posługiwać się strona banku, nadal widoczna będzie nazwa Alior Bank S.A.. Poza tym zmieni się niewiele. Do logowania do systemu bankowości internetowej będą wykorzystywane te same identyfikatory klientów i hasła, bez zmian pozostaną także metody autoryzacji zleceń. Warto przygotować się na to, że od niedzieli wiadomości tekstowe z kodami do autoryzacji przysyłane będą od nadawcy TM Bankowe. Numery kontaktowe do banku nie ulegną zmianie. Warunki korzystania z produktów także zostaną przeniesione z Synca, ale warto zapoznać się z nowym nazewnictwem:

350104673933748161

Umowy między bankiem i klientami pozostają wiążące. Alior Bank pozostaje dostawcą usług i stroną w zawartych umowach. Rzecznik prasowy banku, Julian Krzyżanowski, zapewnił, że Od strony prawnej zmiana będzie nieodczuwalna dla klientów Alior Sync. Pozostaną oni klientami banku na dotychczasowych warunkach. Modyfikacji ulegnie jedynie nazwa oraz identyfikacja wizualna marki. Co więcej, współpraca z globalnym operatorem komórkowym będzie się wiązała z dodatkowymi korzyściami dla klientów m.in. wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych (płatności NFC, T-Mobile Wallet i inne udogodnienia, red.) oraz dostępem do produktów bankowych w wybranych placówkach sieci T-Mobile. W placówkach będzie można skorzystać z konta bądź limitu odnawialnego, będzie tam można zablokować lub zastrzec kartę. Pełną obsługę transakcyjną znajdziemy tylko w 10 dedykowanych placówkach T-Mobile Usługi Bankowe.

Konieczna będzie także aktualizacja aplikacji mobilnych do obsługi banku. Odpowiednie pozycje w niedzielę powinny znaleźć się w sklepach Play, App Store i Sklepie Windows Phone.

Szczegóły współpracy Alior Banku i T-Mobile oraz nowe produkty poznamy we wtorek. Możemy spodziewać się ciekawych rozwiązań, od płatności telefonem po znane już mikroprzelewy w ramach Facebooka.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)