Allegro: wystawianie za 1 grosz – pod warunkiem, że użyjesz aplikacji mobilnej

Strona głównaAllegro: wystawianie za 1 grosz – pod warunkiem, że użyjesz aplikacji mobilnej
12.11.2014 15:40
Allegro: wystawianie za 1 grosz – pod warunkiem, że użyjesz aplikacji mobilnej

Rosnące w siłę na naszym rynku zagraniczne serwisy e-commercewciąż nie stanowią realnego zagrożenia dla Allegro. Potentat tejbranży pochwalił się niedawno sprzedażą na poziomie niemal 900 tys.przedmiotów dzienie. Liczba ta zapewne tylko wzrośnie w najbliższychczasach. Po tym, jak Allegro porozumiało się z InPostem w sprawietanich przesyłek do paczkomatów i darmowych zwrotów, wprowadza taniewystawianie ofert – za symbolicznego grosza.

Niestety groszowe wystawienia ofert sprzedaży nie są dlawszystkich użytkowników, lecz jedynie dla tych, którzy zdecydują sięna skorzystanie z drugiej mobilnej aplikacji Allegro, służącej dowystawiania nowych ofert, zarządzania nimi i udostępniania linków donich na serwisach społecznościowych. Pisaliśmyo niej już we wrześniu, kiedy to udostępniono wersję testową.

350127867830757313

Teraz w ramach promocji aplikacji mobilnej, wystawienie oferty wdowolnej kategorii będzie kosztowało 1 grosz. Za opcje pomocyjne,oraz wystawienie na 14 dni trzeba będzie jednak dodatkowo zapłacić.Promocja ważna jest do końca grudnia tego roku.

W ten sposób Allegro chce skłonić użytkowników smartfonów itabletów do całkowitego przejścia na aplikacje mobilne. Przypomnijmy,że od 5 listopada nie działa już wersja serwisu dla urządzeńprzenośnych m.allegro.pl, ceniona za szybkość działania i dopasowanieinterfejsu do niewielkich ekranów. Przepisano co prawda główną stronęallegro.pl pod kątem założeń Responsive Web Design, tak bydostosowywała się do możliwości urządzeń, na których jestwyświetlana, ale jest ona wyraźnie cięższa od wersji mobilnej. W tejsytuacji, szczególnie dla użytkowników słabszych smartfonów czytabletów, wygodniej będzie korzystać z aplikacji mobilnych.

Wszystko wpisuje się więc w strategię, którą firma zapowiedziałaprzy okazji fali redukcji w swoich działach biznesowych. Straciłowówczas pracę kilkadziesiąt osób, a jednocześnie firma poinformowałao rozpoczęciu rekrutacji programistów, mających zająć się właśnierozwojem aplikacji mobilnych. Dla internetowego biznesu, który nieutrzymuje się z reklam, liczba odsłon nie ma większego znaczenia, zaśpostawienie na mobilne transakcje daje szanse wzrostu sprzedaży wramach całej platformy. Ostatecznie ze smartfonem ludzie chodzą dziśniemal wszędzie – czemu w tym czasie mieliby nie robić zakupówna Allegro?

Wersję stabilną Allegro Sprzedaż możecie pobrać z naszegorepozytorium, w wersjach dla Androidaoraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)