Amaze File Manager: wygodny menedżer plików na Androida dla ceniących prostotę

Amaze File Manager: wygodny menedżer plików na Androida dla ceniących prostotę
Oskar Ziomek

16.03.2018 17:33

Chcąc przeszukać pamięć w smartfonie z Androidem w pewnym momencie staniemy przed wyborem aplikacji, która sprosta naszym wymaganiom. O ile często mówi się o menedżerach plików, które po brzegi wypełnione są funkcjami, tak stosunkowo rzadko porusza się temat tych, które niekoniecznie są w stanie wygrać w wyścigu na funkcjonalność, ale za to mają do zaoferowania czytelny i minimalistyczny interfejs, który w niektórych przypadkach może się po prostu okazać przyjemniejszy w użyciu, szczególnie przez osoby z mniejszymi wymaganiami i doceniające minimalizm.

Jedną z takich aplikacji jest Amaze File Manager. To menedżer plików na Androida wykorzystujący dobrodziejstwa wzornictwa Material Design i który jest przez to stosunkowo prosty, a może nawet minimalistyczny, przynajmniej od strony wizualnej. Funkcjonalnie za to trudno doszukać się rażących wad. Możemy swobodnie przeglądać pamięć telefonu i zewnętrzną, sortować pliki na różne sposoby oraz korzystać z widoku listy, bądź miniatur.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pliki można przeglądać zgodnie ze strukturą katalogów, ale także szybciej dostać się do ostatnio używanych, czy też folderów na multimedia. Każdy plik można skopiować, zmienić jego nazwę, zaszyfrować, bądź wyświetlić jego właściwości. Program umożliwi także transmisję danych na smartfon z wykorzystaniem protokołu FTP.

Warte uwagi są ustawienia, gdzie wybrać można jasny lub ciemny kolor interfejsu, a także zdecydować o wyświetlaniu niektórych elementów. Użytkownik może zdecydować na przykład o tym jakie opcje widoczne będą na bocznym pasku lub czy interesuje go informacja o rozmiarze plików. Dostęp do aplikacji można dodatkowo zabezpieczyć, także odciskiem palca.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program nie pozostaje oczywiście bez wad. Pierwszą jest kiepskiej jakości tłumaczenie. Na każdym kroku przeplatają się nazwy funkcji w języku polskim i angielskim. Innym niekoniecznie trafionym rozwiązaniem mogą być animacje. Chcąc szybko skorzystać z programu i dostać się do katalogu głęboko w strukturze, można odnieść wrażenie, że animowane elementy niepotrzebnie nas spowalniają.

Aplikacja Amaze File Manager dla Androida jest oczywiście dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)