Amazon jest przekonany, że będziemy chcieli rozmawiać z głośnikiem

Strona głównaAmazon jest przekonany, że będziemy chcieli rozmawiać z głośnikiem
07.11.2014 15:55
Amazon jest przekonany, że będziemy chcieli rozmawiać z głośnikiem
bDUslYae

Co powinien posiadać głośnik aby wyróżnić się z tłumu wielu innych modeli? Nietypowy wygląd i bardzo dobrą jakość dźwięku? Według Amazonu głośnik powinien być wyposażony w asystenta głosowego, podobnego do Siri od Apple czy Cortany od Microsoftu. Czy taki pomysł ma szansę przyjąć się na rynku?

bDUslXZx
350127735206798793

Firma Amozon zaprezentowała własny głośnik Bluetooth o nazwie Echo. Został on wyposażony w mikrofon, który bez przerwy nasłuchuje otoczenia w celu wyłapania komend głosowych. Z wbudowanego asystenta głosowego będziemy mogli skorzystać po wypowiedzeniu nieintuicyjnego słowa „Alex”, znacznie lepszym słowem byłoby „Amazon” lub po prostu „Echo”. Za pomocą poleceń będziemy mogli włączyć muzykę, radio, ustawiać alarmy, a także zadawać pytania (dane mają być pobierane z Wikipedii i serwisów informacyjnych). Producent zapewnia, że polecenia będziemy mogli wydawać również podczas słuchania muzyki, głośnik ma je wyłapywać bez problemu. Należy pamiętać, że do korzystania z zasobów Amazonu niezbędne będzie połączenie z Internetem.

Pod względem wyglądu Echo nie wyróżnia się na tle innych głośników, jest raczej niepozorny. Obudowa w kształcie cylindra ma trochę ponad 9 cali (23 cm) wysokości i 3 cale szerokości. We wnętrzu znalazły się dwa głośniki, pierwszy odpowiada za tony niskie, drugi za tony wysokie oraz siedem mikrofonów. Echo będziemy mogli obsługiwać również z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji, która pojawi się w wersji na urządzenia z Androidem. Nie zabrakło współpracy z muzycznymi usługami: Amazon Music Library, Prime Music, iHeartRadio oraz TuneIn.

bDUslXZz

Cena tego głośnika w sklepie Amazonu wynosi 199 dolarów, natomiast subskrybenci Prime zapłacą 99 dolarów. Jednak aby móc go kupić musimy dostać specjalnie zaproszenie.

Echo dzięki wbudowanemu asystentowi głosowemu z pewnością wyróżnia się na tle innych głośników. Jednak z drugiej strony, czy tak naprawdę potrzebujemy takiej funkcjonalności? Dla większości osób głośnik powinien po prostu oferować dobrą jakość dźwięku oraz powinien dobrze wyglądać, zwłaszcza jeśli planujemy go postawić w salonie. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z asystenta głosowego, to przecież szybciej sięgnie po smartfona z Androidem, Windows Phone czy iOS. Niestety, ale prawdopodobnie firma Amazon stworzyła produkt na którego nie ma zapotrzebowania.

Udostępnij:
bDUslYav