Amazon: odchodzi prawa ręka Bezosa. A mógł być jego następcą

fot. Smith Collection/Gado/Getty Images
fot. Smith Collection/Gado/Getty Images

21.08.2020 20:14, aktual.: 21.08.2020 21:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po ponad dwóch dekadach w Amazon, z amerykańskiego potentata handlu internetowego odchodzi architekt jego sukcesu.

Jeff Wilke, dyrektor generalny działu konsumenckiego Amazona, właśnie ogłosił zamiar przejścia na emeryturę w pierwszym kwartale 2021 roku.

Wilke zaczynał w Amazonie w 1999 r. jako jeden z głównych twórców systemu logistyki, a w 2016 powierzono mu kierownictwo nad globalnym działem konsumenckim. Kierownik operacyjny giganta odpowiada za sklepy Amazon Store, dział Prime, technologii i marketingu.

Jego wkład w sukces firmy był nieoceniony, a sam Jeff Bezos napisał o nim, że bez niego jego firma byłaby kompletnie nierozpoznawalna. "Spuścizna Jeffa będzie długo odczuwalna po jego odejściu" napisał Bezos w liście do pracowników.

W tym roku od Amazon musiał zmierzyć się z odejściem wielu menedżerów wyższego szczebla, w tym wicedyrektora działu robotyki Brada Portera, głównego inżyniera Amazon Web Services, Petera Vosshalla oraz Paula Violi, szefa Amazon Air (działu doręczeń drogą lotniczą).

Dlaczego Wilke, który w pewnym momencie był przymierzany jako potencjalny następca Jeffa Bezosa, zdecydował się przejść na emeryturę? Powód był prozaiczny, ale to nie znaczy, że mało istotny.

Wilke po prostu poczuł, że chciałby teraz skupić się nad rozwijaniem własnych zainteresowań, które przez ostatnie dwie dekady musiał zepchnąć na dalszy plan.

Być może jednym z tych hobby jest programowanie, a Wilke założył organizację Code.org, w której wspiera naukę programowania dla dzieci w wieku szkolnym.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)