Amazon pracuje nad... konsolą do gier

Amazon pracuje nad... konsolą do gier

09.08.2013 15:41

Plotki o tym, że Amazon pracuje nad takim czy innym gadżetem, praktycznie nie cichną. Po donosach o tym, że Amazon rzekomo pracuje nad własnym smartfonem, przyszła kolej na kolejną dziedzinę, w której jeszcze amerykański gigant nie zabłysnął — konsole do gier. Nie mamy jednak co wyczekiwać czwartego gracza, który stanie obok Sony, Microsoftu i Nintendo. Konsola Amazonu ma działać pod kontrolą Androida i będzie raczej konkurencją dla OUYA, GamePop albo dla NVIDIA Shield.

Źródła, które cytuje GameInformer mówią, że Amazon już od dawna pracuje nad konsolką (co nie powinno dziwić) i planuje wypuścić ją na rynek przed końcem tego roku. Prawdopodobnie będzie celował w Czarny Piątek, kiedy to Amerykanów (i nie tylko) opanowuje zakupowa gorączka. Niestety nie wiadomo nic na temat wyglądu ani specyfikacji konsoli, ale informatorzy zaznaczają, że będzie ona posiadała swój własny kontroler.

Obraz

Wiadomo natomiast, jakie gry będą na niej dostępne, gdyż Amazon ma już na swojej platformie dystrybucji sporą kolekcję. W sklepie z aplikacjami prowadzonym przez Amazon znajduje się mnóstwo gier przeznaczonych dla tabletów Kindle Fire. Znajdziemy tam oczywiście Angry Birds, Temple Run, Contre Jour, Quell Reflect, Air Patriots (rozwiniętą przez Amazon), Symphony of Eternity i wiele innych pozycji znanych i nieznanych. Niewykluczone również, że konsolka posłuży także do konsumpcji innych treści dostarczanych przez Amazon — nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozwalała także na przykład oglądać seriale posiadaczom abonamentu Amazon Prime.

Warto również dodać, że Amazon w zeszłym roku stworzył w swoich szeregach zespół tworzący gry — Amazon Game Studios — który ma już za sobą pierwszą premierę w postaci Living Classics dostępnej na Facebooku oraz wspomnianej wyżej Air Patriots. Dochodzenie przeprowadzone na Twitterze wykazało także, że firmie zależy na implementacji obsługi kontrolera w nowych tytułach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)