Amazon w Polsce ruszył, ale już ma problemy

Amazon w Polsce ruszył, ale już ma problemy

Amazon w Polsce ruszył, ale już ma problemy
Karolina Kowasz
02.03.2021 11:30

Polska wersja serwisu Amazon wkracza, w końcu, na polski rynek. Plotki o rzekomym uruchomieniu serwisu w języku polskim pojawiały się już w 2014, kiedy to firma budowała swoje hale pod Poznaniem i Wrocławiem. Tym razem jednak serwis faktycznie został uruchomiony i możemy dokonać w nim zakupów.

Wiele osób, które nie mogły się doczekać startu polskiej wersji platformy, już wcześniej korzystało z niemieckiej wersji portalu, która oferowała polskie tłumaczenie serwisu. Nie było to jednak najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ przełożenia z jednego języka na drugi, szczególnie w przypadku produktów, bywały nie najlepszej jakości.

Zgodnie z informacjami, sprzedawcy, którzy chcieli oferować swoje produkty poprzez polski serwis, mogli rejestrować towary już pod koniec stycznia. Tymczasem zaś, pomimo uruchomienia Amazona w Polsce, nadal zdarza się, że po wpisaniu adresu Amazon.pl, użytkownicy są przekierowywani na niemiecką wersję sklepu.

Oficjalne wejście Amazona do Polski jest, przede wszystkim, nową konkurencją dla wszystkich serwisów aukcyjnych. Wystarczy spojrzeć na kurs aukcji Allegro, który w momencie ogłoszenia oficjalnego startu ich konkurenta zaliczyło znaczący spadek na giełdzie.

Tymczasem jednak dostajemy zgłoszenia od czytelników, że polska wersja serwisu nie jest jeszcze w pełni sprawna. Oferta sklepu, póki co, nie jest zbyt bogata, zdaniem naszych użytkowników, brakuje wielu popularnych towarów. Wystarczy spojrzeć chociażby na czytnik Kindle, który na polskim serwisie występuje w zaledwie jednym modelu. Sama cena czytnika ebooków także nie zachęca do zakupów.

Z innych doniesień naszych czytelników możemy się dowiedzieć, że występują również problemy z zamówieniami – wybrane produkty potrafią zniknąć nam z koszyka, a serwis nie podaje żadnego powodu takiego stanu rzeczy. Enigmatyczną kwestią pozostaje także sprawa towarów zamawianych z Wielkiej Brytanii. Przy obecnej sytuacji związanej z Brexitem, jest zupełną niewiadomą jak Amazon rozwiąże kwestię takich problemów, jak chociażby cło.

Pomimo startu serwisu, obecnie zalecamy naszym czytelnikom odrobinę cierpliwości. Mając świadomość problemów z działaniem serwisu, proponujemy poczekać aż Amazon zacznie był w pełni funkcjonalny, zanim dokonamy w nim zakupów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)