AMD będzie robić ARM-y, procesory tabletów z Androidem i Chromebooków

AMD będzie robić ARM‑y, procesory tabletów z Androidem i Chromebooków

06.06.2013 18:40

Firma AMD, po podbiciu rynku konsol, ostrzy zęby na rynek urządzeń z Androidem i, co może zaskoczyć, z Chrome OS. Podczas targów Computex producent potwierdził, że zamierza nie tylko nawiązać współpracę z ARM-em i produkować układy bazujące na tej architekturze, ale także mocniej związać się z innymi niż Windows 8 (i konsole) systemami.

O planach związanych z produkcją ARM-ów pod szyldem AMD dowiedzieliśmy się w kwietniu, przy okazji prezentacji serii układów G-Series X (gdzie X oznacza x86). Arun Iyengar powiedział wtedy, że ostatecznie w portfolio AMD będą zarówno układy na architekturze x86, jak i ARM-y. Pozwoli to „zielonym” konkurować nie tylko z Intelem, ale także z NVIDIĄ i jej Tegrą.

Obraz

Podczas targów Computex Lisa Su zdradziła, że choć firma jest bardzo związana z Windows 8, widzi także szansę dla siebie na rynku urządzeń z Androidem i Chrome OS. Warto zaznaczyć, że jeszcze w styczniu producent nie był zainteresowany Androidem i zamierzał skupić się na dopasowywaniu swoich układów i technologii tylko pod Windows 8.

Współpraca z Microsoftem będzie się nadal rozwijać, równolegle zaś powstawać mają produkty z systemami Google'a. Ten krok nie powinien dziwić. Podczas gdy tablety z „okienkami” sprzedają się marnie i większość z nich i tak bazuje na układach Intela (układy Z-01 i Z60 AMD znajdziemy w nielicznych), ARM-owe urządzenia z Androidem rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ogromne nadzieje firma pokłada także w układach A4 i A6 z linii Temash. Su nie powiedziała kiedy możemy się spodziewać na rynku tabletów z Androidem i tanich netbooków z Chrome OS z układami AMD. Urządzenia z Temashami pojawią się w drugiej połowie tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)